2 HOOFDSTUK II. Verkiezingen en Gemeente-Bestuur. Het getal kiezers van leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal bedraagt 537. Idem van de Provinciale Staten 536. Idem van den Gemeente-Raad 752. De kiezerslijsten zijn opgemaakt, afgekondigd en vast gesteld zonder tot eenige moeijelijklieden aanleiding te geven. Het verkiezingswerk heeft ook geenerhande zwarigheid opgeleverd. Gemeente-Bestuur. De Gemeente-raad bestaat uit 15 leden. Deze zijn de Heeren O. L. Graaf van Limburg Stibum W. A. F. H. de Bas, C. M. Henny, F. C. Colenbrander, Mr. J. Thooft, Mr. J. Dam, J. P. Hasselo, Mr. F. G. Nieuwenhuijs Mr. D. Nijman Jonkh. Mr. P. N. Quarles van Ufford, Mr. H. J. Swaving Jonkh. H. A. D. Coenen, Mr. L. Ed. Lenting, N. T. J. van de Kasteele en Dr. D. H. Ort. De vier laatstgenoemden, die in 1865 moesten aftreden, zijn herkozen; de heer H. D. Mispelblom Belter, die insgelijks moest aftreden, had verzocht niet weder in aanmerking te komen. De Heer Mr. H. J. Swaving is in het vorige jaar als raads lid verkozen. De Heer O. L. Graaf van Limburg Stirum heeft in het vorige jaar om redenen van gezondheid zijn eervol ontslag als Burgemeester gevraagd en verkregen; Jonkh. H. A. D. Coenen is in zijne plaats benoemd en in func tie getreden, terwijl in dien plaats tot Wethouder is ver kozen Mr. J. Thooft de Heer Mr. J. Dam is de tweede en oudste Wethouder. Eervol ontslag is verleend aan de Heeren Dr. H. C. Dibmts en Mr. H. R. J. Gallakdat Hüet, Leeraren aam deinrigtingen van middelbaar onderwijs, en daorbp .s als leeraar aangesteld de Heer P. Brouwer. L. J. H. tak Giessen is bepaaldelijk bij de bedoelde umgtmgen be noemd tot leeraar in de gymnastiek. Tot aan de Burger-avondschool zijn benoemd H. F. en J. van Reenen. Tot hoofd-onderwijzer aan de nieuw opgengte zevende openbare school of die in de Hoven, is ^emd C Lok hof, hulp-onderwijzer alhier. Gedurende het afgeloopen jaar zijn de volgende hulp-onderwyzers eervol ontslagen a]s: N. J. Borst, J. Pelger, H. J. Burgers, Jaco bus Johannes Hogeweg; en zijn tot hulp-onderwyzers benoemd Johannes Philippus Makkink, H. J. Bur gers, Derk Karel Lenderink, Jan Verschuijl, Lo- dewijk Karel Kumpe en Hendrik Jan Garvelink. Aan den hoofd-onderwijzer C. Tempelmans Plat is vergunning verleend, om de betrekking van leeraar aan de Burger-avondschool te vervullen. In plaats van wylen Jan Harmsen is tot agent van politie benoemd Gerrit Jan Smeenk; in plaats van Gerrit Beudeker, ontsla gen, Johannes Cornelis Zegers; ter vervanging van Jan Meilink, ontslagen, Frederik Scheephorst en deze ontslagen zijnde, Gradus Geltink. In plaats van wijlen Frederika Lier, huisvrouw van Jan Yriese, is tot stadsvroedvrouw benoemd Josepiiina Johanna Maria Nijboer, vrouw van Gerhardus Hen- driicus Steemers en ter vervanging van wijlen de we duwe van der Linde, geboren Teerink, Hendrika Gar- dina Engelsman, vrouw van Bernabdus Hulscher. De verhooging der bezoldiging van den Commissaris van politie tot 1300 is goedgekeurd. De goedkeuring op het Raadsbesluit tot het verleenen eener gratificatie aan den Gemeente-ontvanger is echter niet verleend.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1865 | | pagina 3