36 in liet Ziekenhuis 138 personen Lazareth 22 160 personen, waarvan hersteld werden ontslagen 131 en overleden 24. In het Geneeskundig Gesticht voor Krankzinnigen wer den eveneens ter verpleging opgenomen 85 lijdersterwijl in 1865 het gesticht verlieten 78 personen als verbeterd 9, niet verbeterd 4, hersteld 27, overleden 38. HOOFDSTUK VII. Nationale Militie en Schutterij. Nationale Militie. Getal ingeschrevenen in 1865, om te loten in 1866, 126 jongelingen. Ingelijfden in 1865 40 personen. Schutterij. Sterkte van den eersten ban. 364 Officieren. 6 Onderofficieren. .17 Korporaals. 14 Totaal 401 Actief. .215 Keserve. .186 Totaal 401 HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke Saken. Alhier bestaan bij voortduring zes Kerkgemeenten. Bij de Gereformeerde Gemeente zijn 5 Leeraren. Evang. Luthersche is 1 Leeraar. Doopsgezinde 1 Christelijk Afgescheidene 1 Koomsch-Catholijke zijn 3 Leeraren. Israëlitische is 1 Leeraar. Nog bevindt zich alhier eene Gemeente onder het Kruis.. 37 HOOFDSTUK IX. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Sedert 1859 zijn de noodige verordeningen tot uitvoe ring der wet op het lager onderwijs in werking en gedu rende het afgeloopen jaar zijn die aangevulddoordien het getal openbare scholen met eenedie in de Hovenis vermeerderd, en het getal gesubsidieerde bijzondere scho len insgelijks met eene is verminderd, namelijk met die van J. Jansen in de Hoven. Het lager en meer uitgebreid lager onderwijs laten bij voortduring alhier weinig te wenschen over. In de gemeente Zutphen bestaan alsnu zeven openbare scholen. De zesde is de armenschool of voor onvermo- genden, waarop geen schoolgeld wordt geheven. Op de zevende openbare school kunnen ook kinderen van onver- mogenden uit de Hoven, zonder betaling van schoolgeld, door het dagelijksch bestuur worden toegelaten. De eerste openbare school is voor jongens en meisjes. De laatste echter moeten de school met haar tiende jaar verlaten. Het onderwijs, op deze school gegeven wor dende is gewoon lager onderwijs en meer uitgebreid lager onderwijs. Het laatste omvat het onderwijs in de begin selen der drie levende talen en in de wiskunde. De tweede openbare school is alleen voor meisjes, die eerst na haar tiende jaar daarin mogen worden opgenomen. Het onderwijs is gewoon lager onderwijs en meer uitge breid lager onderwijs, zoomede in de handwerken. De derdevierdevijfdezesde en zevende openbare scholen zijn voor gewoon lager onderwijs in de vakken ai van art. 1 der wet en worden door jongens en meis jes bezocht. Aan de vijfde, zesde en zevende openbare scholen zijn avond-herhalingscholen verbondenwaar eveneens onderwijs wordt gegeven in de vakken ai van art. 1 der wet. Op

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1865 | | pagina 20