32 Uit cle voor de kribben aangekochte steenpuin werd de fijne kalkpuin uitgezocht, ongeveer 60 kubieke ellen, en op de Marscliweide gebragt, om later tot bemesting van dat weiland aangewend te worden. Door de vergraving, ten dienste van den Staatsspoorweg op de Marscliweideis eene lengte van 900 ellen afgerikt moeten worden. De gemeente is er zeer wel bij gevaren dat eene geregtelijke onteigening is afgewacht van hare grondenwelke voor den aanleg van den Staatsspooiweg van hier op Deventer waren aangewezen. Immers heeft zij dientengevolge eene veel hoogere som voor schadeloosstel ling erlangd, dan haar bij minnelijke schikking was aan geboden. De opbrengst der hooilanden was niet ruimmaar het gewas werd bijzonder duur verkocht, zoodat de uitkomst der openbare verkoopingen bevredigend was. De bouwlanden aan de graafschapszijde zijn in het vo rige jaar op nieuw voor 6 jaren verpacht, en de pacht prijzen zijn ook weder tamelijk geklommen. De bleek aan de Marschpoort is niet weder verpacht, dewijl over den grond moet worden beschikt voor den aanleg van straten bij de bebouwing van de terreinen tus- sclicn den opweg naar het station en de beek. De eige nares heeft eene aanschrijving bekomen om de daarop aan- wezige gebouwen op te ruimen. Aan G. J. Hoogland en huisvrouw is opgezegd een stuk thinspligtige grond op diezelfde hoogtewaarover moet worden beschikt, en is die opzegging door hen aan genomen. Nog aan twee andere gebruikers zijn de thin- sen bij deurwaarders exploit opgezegd. Een tuin met koepel van den Heer van Eps Reerink en echtgenoote bij het vroeger molenbolwerk is aange kocht, welke daarop voor een jaar in het openbaar is verhuurd. Over den grond zal bij de bebouwing van het terrein aldaar worden beschikt. 33 De manestal, die vroeger kosteloos ten behoeve van het garnizoen in gebruik was gegevenisnadat hij weder ter vrije beschikking aan de gemeente was terug gege ven verkocht aan H. Makkink Bz. die bij die gelegen heid tevens een stukje grond, hetwelk in vervolg van tijd welligt zal dienen om een nieuwen toegang te verkrij gen naar de Stads armenschool, in ruiling heeft afgestaan. Aan den Heer P. Hasselo is een stuk grond op den achtersten Overmarsch verpacht om daaruit zand te gra ven, en aan onderscheidene personen zijn kleine perceelen op den voorsten Overmarsch en bij de Baankstraat tot opbouw van landbouwerswoningen in erfpacht uitgegeven. Die woningen zijn opgebouwd en bewoond en met andere aldaar in het vorige jaar gesticht, maken zij dat het getal der woningen, zoomede der inwoners in de Hovenaan merkelijk is toegenomen. De grond, vroeger aan G. van der WORP voor zijne lijnbaan, kaarsenfabriek en taarderij uitgegeven, is hem opgezegd, doch aan hem is andere grond, gedeeltelijk in erfpacht en verder in pacht voor twaalf jarenuitgege ven waardoor hij de gebouwen voor zijne inrigting op een ruimeren voet heeft kunnen herbouwen. Aan den Heer J. F. B. van Hasselt is een toegang verleend over een bij hem vroeger op thins bezeten stukje Stadsgrond naar den Berkel. Aan den Heer C. Roeters van Lennep is vergund den vroegeren Stads ringmuur achter zijn erf een en een halve el af te breken. Aan de Deventer Stoombootmaatschappij is vergund eene kleine woning te bouwen in haar op Stadsgrond staand pakhuis. Op aandringen van de militaire autoriteiten zijn 43 iepenboomenstaande achter de cavallerie-stallingenwelke geacht werden daarvoor schadelijk te zijnverkocht en opgeruimd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1865 | | pagina 18