28 De gemeente lieeft het leggen van perpendiculaire krib ben langs Helbergen aan liet Rijk overgelaten. Yoor het onderhoud der wandelplaatsen en plantsoenen is behoorlijk zorg gedragen. Door gunstige beschikking van Z. E. den Minister van Oorlog werd de aanleg eener wandeling over de Marsch- weide toegestaan langs de voorgracht en is men in het najaar met de vergraving begonnen. Met het bijhouden en inpooten van plantsoen op de wandelingen is men voort gegaan; o. a. zijn nieuw gepoot 45 iepen heesters op de nieuwe IJsselstraat en den op weg naar het station, en een heg van 180 ellen langs den Ossewaard. Het Gemeente-huis vorderde geen buitengewone uitga ven. De toestand van het gebouw is vrij goed, de loca- liteit echter en het ameublement zijn als geheel onvoldoende aan de behoeften van dezen tijd aan te merken. De schoollocalen en onderwijzerswoningen verkeeren in voldoenden staat er in het onderhoud wordt naar eisch voorzien. Met de voltooijing van het gebouw voor de hoogere Burgerschool en aanhoorige localen voor de eerste Openbare school en Burger-avondschoolwerd in dier voege voortgewerkt dat het onderwijs na de groote va- cantie in de verschillende localen is gegeven kunnen wor den. Boven de aanbestedingssom werden gedaan aan wer ken niet bij het bestek van aanneming begrepen of be paald, tot een bedrag van 763,75®. Ook werd het ameublement voor de Hoogere Burger- school aanbesteedhetwelk thansbehoudens eenige te doen verfwerken en kleine benoodigdhedengereed is. Aan het ameublement als bankenbordengewone ta fels werktafelsgasleidingen en ornamenten eenige onder deden der waterleidingen, de inrigting van het ameuble ment van de localen voor chemie en natuurkunde en der teekenzalen, gordijnen, kagchels c. a.aan opzigtkosten enz. enz. vorderde dit eene uitgaaf van 8328,54waar- 29 van 6377,21® bij aanbesteding werd geleverd en gedaan en 269,83 in eigen beheer werd verwerkt, het overige aan leverantie en bijzondere zaken, voor aanbesteding min der geschikt. Verder is voltooid de in aanbouw zijnde school in de Hoven. Boven de aannemingssom vorderde de voltooijing van het gebouw 100,44® en bovendien voor het maken van ameublement c. a. en het dagelijkscli toezigt ƒ1020,51®, waarvan 746,21® bij aanbesteding geleverd en ver werkt werd. Het ameublement van de scholen werd naar gelang Van de behoefte onderhouden en bijgehouden; o. a. werd het ameublement voor gymnastiek onderwijs belangrijk ver meerderd en werden de benoodigde kasten voor de eerste Openbare school gemaakt. Bij aanbesteding hebben de kosten van dit een en ander bedragen 200. Betreffende de huizen der gemeente in huur valt te vermeldenhet insteken van een anderen as in het water rad van den zoogenaamden volmolendaar de bestaan hebbende aan den hals vergaan was; een van de wa- ter-koornmolen afkomstige oude asdoor inkorting tot het doel geschikt gemaakt, werd tot vervanging gebezigd. Voorts was het noodzakelijk om twee nieuwe molen- steenen voor de water-koren- en eekmolens aan te koopen. Het drijvend badhuis vorderde, als gewoonlijk, voor onderhoud veel uitgaven. Met uitzondering van het hoek huis aan de Barlheze en de markt, waarvan eenige gedeel ten in bouwvallig staat verkeeren, zijn de overige gebou wen in huur in tamelijken staat van onderhoud. Behalve de collecteurswoningen en de vischmarkt zijn de verdere gebouwen in stads dienst in goeden staat van onderhoud en vorderden geene buitengewone uitgaven. Het openbare privaat onder de Larepoortbrug werd gesloopt. Met de verbetering van de landerijen wordt bij voort during voortgegaan. Onder meer andere werken is ver- O o

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1865 | | pagina 16