18 hoogdde straat naar het stationsplein werd uithoofde van den door lagen waterstand vertraagden aanvoer van de keijenvoorloopig met straatklinkers bestraat enna den aanvoer der keijen, onmiddelijk voor goed bestraat. Voorts werd uitvoering gegeven aan het in 1864 aanbe stede werk van het leggen van een nieuw eindriool in de Larebinnenpoort. Het maken van een riool op de aarden kaden bij de marschpoorfbrug is aanbesteed en uitgevoerd voor de som van ƒ526,033. Het maken van een vuilwaterriool in de Larestraat naar de binnengracht is bij aanbesteding uitgevoerd voor de som van ƒ1112,93. Het maken van een nieuw riool in de Bornhovestraat naar de binnengracht, is bij aanbesteding uitgevoerd voor 1899,02dien ten gevolge is opgeheven het riool uit de Bornhovestraat onder onderscheidene particuliere wo ningen loopende. Het maken van een nieuw riool in de Larebinnenpoort toor 596,44. Veder is gemaakt een eind aan het riool in de Lare straat aangenomen voor ƒ2475. De afwerking en aan sluiting onder de buitenpoort en de verbinding met de buitengracht van dit riool zal echter eerst in dit jaar ge schieden bij gelegenheid dat de Lare-buitenbrug wordt hersteld en de passage alsdan toch zal moeten gestremd zijn. De bij de begrooting vastgestelde vernieuwing van het riool in het Gasthuissteegje kon niet uitgevoerd worden dan met groot bezwaar en buitengewone onkostenaan gezien het boven het bedoeld riool zich bevindend woon- huisje door den eigenaar in der tijd na de goedkeuring der begrooting is vernieuwd geworden. Op eene andere wijze dan bij de begrooting voorgesteld werd, zal evenwel de vernieuwing kunnen geschieden. Intusschen is in ver band met deze werkenin eigen beheer uitvoering ge geven aan het volgens de begrooting te maken riool van do 19 open plaats van het schoolgebouw der 4e openbare school. De bij de begrooting vastgestelde vernieuwing van het riool in de Beukenstraat, werd in het vorige jaar voltooid. Het leo-gen van trottoirs benevens de bij de begrooting vastgestelde en bepaalde aankoop van trottoirbandente leggen langs het bouwterrein van het gedempte paarden- water en den opweg naar het stationsplein, is achterwege gelaten, daar het terrein tot nu toe onbebouwd is geble ven Ook is achterwege kunnen blijven de bij de begroo- ting bepaalde aankoop van 170000 straatklinkerstegen overneming van het Eijk van 53360 Belgische puntkeijen, die zouden komen van de tijdens het opmaken der be- grooting van 1865 voorgestelde verlegging van den over laat in den straatweg naar Apeldoorn, en wel omdat de daarover gevoerde onderhandelingen niet tot den gewensch- ten uitslag hebben geleid. In het onderhoud der straatpompen werd naar behoefte voorzien. De looden en koperen staande werken van de pomp in het Raadhuissteegje en van die m de Tengnagels- hoek zijn vernieuwd. In het vorige jaar is de vaste brug der gemeente over den IJssel en de uiterwaarden alhier, de eerste van zoo groote afmetingen hier te lande, gebouwd en genoegzaam voltooid. De voltooijing van dit buitengewoon en belangrijk werk verwezenlijkt de reeds zoo vele jaren gekoesterde wenschen en geopperde denkbeelden, om een ten allen tijde verze kerd verkeer tusschen de beide IJsseloeversonafhankelijk van de belemmeringen waaraan de vroeger bestaande nm - delen van gemeenschap onderworpen waren, te bezitten. Het zal wel overbodig zijn te achten, in herinnering te brengen wat al aanleiding heeft gegeven tot het vormen van die wenschen en het opmaken van ontwerpen en wordt hierbij alleen aangestipt, dat de toestand der voorma igo schipbrug van dien aard was geworden, dat eene gehee e

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1865 | | pagina 11