HOOFDSTUK II. Verkiezingen en Gemeente-Bestuur. Het getal kiezers van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal bedraagt 531. Idem van de Provinciale Staten 527. Idem van den Gemeente-raad 719. De kiezerslijsten zijn opgemaakt, afgekondigd en vast gesteld zonder tot eenige moeijelijkheid aanleiding te geven. Het verkiezingswerk heeft ook geenerhande zwarigheid opgeleverd. Gemeente-Be stuur. De Gemeente-raad bestaat uit 15 leden. Deze zijn de Heeren O. L. Graaf van Limburg Stirum, TV. A. F. H. de Bas C. M. Henny F. C. Colenbrander Mr. J. Thooft, Mr. J. Dam, J. P. Hasselo, Mr. F. G. Nieuweniiuijs Mr. D. Nijman, Jonkhr. Mr. P. N. Quarles van Ufford, Jonkhr. H. A. D. Coenen, Mr. L. Ed. Lenting, N. T. J. van de Kasteele, H. D. Mispelblom Beijer, en Dr. D. H. Ort. De vijf laatstgenoemden zullen dit jaar aftreden. De Heer Quarles van Ufford had in het vorige jaar be dankt doch is op nieuw gekozen en heeft weder zitting genomen. Het collegie van dagelijksch bestuur bestaat uit den burgemeester O. L. Graaf van Limburg Stirum en de wethouders Jonkhr. H. A. D. Coenen en Mr. J. Dam. Ter vervanging van wijlen B. J. Keijzer is tot stads omroeper benoemd zijn zoon Willem Keijzer. De gewezen agent J. J. Gieben is in plaats van wijlen B. H. Sabel gekwalificeerd tot de bediening der stads waag. Tot hoofd-agent van politie is benoemd Adriaan Roose en tot agent van politie is aangesteld Gerrit Beudeker. 3 Aan den stads klokkenist wijlen J. Prins is een eer vol ontslag verleend en in zijn plaats is benoemd Marinus Adrianus Brants Buijs. Tot portier aan de inrigtingen van middelbaar onderwijs is benoemd Klaas Feenstra. Aan den Commissaris van Politie is eene traktements- verhooging van 300 verleend. Te vergeefs heeft de Raad getracht insgelijks eene trak- tements-verhooging aan den Gemeente-Ontvanger te kun nen doen uitbetalen. Tot Directeur aan de inrigtingen van middelbaar onder wijs alhier is benoemd de Heer Dr. D. G. Cramer. Tot onder-directeur de Heer Dr. H. W. Schröder van der Kolk, die tevens tot leeraar is benoemd. Voorts zijn aan de inrigtingen benoemd als leeraren de heeren B. Dingemans Dr. H. C. Dibbets Dr. H. A. Bolder man, Dr. W. J. C. Huberts, J. A. Piquet, Mr. H. R. J. Gallandat Huet, W. van der Worp, J. A. Gerritsen J. Nijkamp en C. Tempelmans Plat. De onderwijzer L. J. H. van Giessen is belast met het on derwijs in de gymnastiek voor één jaar. Mejufvrouw C. D. Wor heeft een eervol ontslag ge vraagd en verkregen. Als hoofd-onderwijzeres aan de 2e openbare school en ter harer vervanging is benoemd Mejufvrouw A. C. Tak; de hulp-onderwijzeressen M. C. Wor en A. C. Haagsma hebben een eervol ontslag erlangd en ter harer vervan ging zijn benoemd de dames E. C. Tak en E. H. C. C. van Meerten. Gedurende het afgeloopen jaar zijn de volgende hulp onderwijzers ontslagen J. Schut, W. S. Leijds, M. A. S. Anten, J. J. Hoogeweg, G. Nuijsink, en zijn de volgende personen benoemd tot hulp-onderwijzers alsJ. F. H. Muhring, H. P. Dijkerman, J. P. Makkink Az,J. J. Hoogeweg L. Warners Ruinen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1864 | | pagina 3