20 kade, bij de begrooting van 1864 tot verkoop uitgetrok ken, hebben zich geene koopers opgedaan. Het ontwerp voor den verkoop, ter bebouwing van de terreinen op het gedempte paardewateris in verband met den gemaakten weg en straat naar het stationsplein en de nieuwe stadsbrug, opgemaakt. Alzoo zal eerlang tot den verkoop van die gronden kunnen worden overgegaan waarbij tevens door de voorgenomene onteigening van de perceelen, gelegen tusschen het paardewater en de molen beek nog andere gronden beschikbaar zullen komen. De wegen verkeerden in goeden staat. In de Hoven is als mac-adam weg aangelegd de weg ten noorden van den spoordijk tot aan den straatweg op Apeldoorn, lang 160 el en in de Baankstraat van het huis bewoond door G. J. Koenders westwaarts over eene lengte van 270 el. Een gedeelte van den Yliegendijk is over eene lengte van 114 el met 650 vierk. el oude veldkeijen bestraat gewor den. De weg over Helbergen naar Stokebrand is op nieuw uitgezet en bezand geworden. Yoor het gewoon onderhoud der straten werd zooveel mogelijk zorg gedragen, waartoe 10588 vierk. el is ver straat geworden en voor nieuw aangelegde straten 2360 vierk. el. Tot een en ander zijn behalve de oude bruikbare materialen geleverd en verwerkt kade. 100446 nieuwe Quenast keijen. 20022 Ourthe keijen. 4684 Stenzelberger keijen. 125700 klinkers. Onder de nieuw aangelegde straten behooren de straat en opweg naar het Stationsplein, de bestrating van de aardenkade, achter en bezijden de huizen aan de IJssel- De aanplemping van de gracht voor den bedoelden op- weg en het op de vereischte hoogte brengen van de daar aan sluitende straat met de aanvulling der daaraan ten 21 westen gelegen terreinen is voor een groot gedeelte in ei gen beheer geschied. Yan wege den Staat zijn tot dit doel op het terrein aangevoerd, de gronden voortkomende uit de afgegraven linker-rivier-oever beneden de spoor brug. De Gemeente echter heeft daarbij een halve bun der uitmuntende uiterwaarde verloren en heeft zich bij deze gelegenheid nog andere opofferingen moeten getroos ten. De kosten der aanvulling en onder profilbrenging met het werkloon der voorloopige bestrating, bedroegen 6641,645. In de nieuwe Marsclipoortstraat en op de Marschpoort- brug zijn de in 1863 aanbestede trottoir-banden gelegd, kostende 755,10, welke op de begrooting van 1865 in rekening zijn gebragt. In de Hoven is 116,24 el vuilwaters-riool met twee vervalputten gemaakt, hetwelk bij aanbesteding kostte f 1046,05. Het bij de begrooting voorgestelde riool met vier vervalputten in de Laarbinnenpoort is aanbesteed voor 484,en zal eerstdaags uitgevoerd worden. Yan de in I860 bij wijze van proefneming gelegde rio len van aarden buizen moest noodzakelijk dat in de Beu- kestraat vernieuwd wordendaar de buizen in den regel stuk waren gegaan; het daarvoor in de plaats gelegde gemetseld riool, heeft behalve de spruiten eene lengte van 138,95 el. Bij dit riool is nog gemaakt een vervalput en zijn de bestaande putten voorzien van stankschennen of lucht-afleiders. Bij aanbesteding bedroegen de kosten 1204,43, welke op de dienst van 1865 zijn uitge trokken. De pompen verkeeren in goeden staat. Buiten de Yisch- poort is eene nieuwe welput gemaakt, waarbij geplaatst is eene gedeeltelijk nieuwe pomp in eene voorhanden ge goten ijzeren pompkast. Bij aanbesteding uitgevoerd, heb ben de kosten bedragen f 599,82. De in 1863 aanbestede werken voor de vernieuwing

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1864 | | pagina 12