2 Bevolking der gevangenis: 33 mannen, 10 vrouwen. Totaal 43. Van het Krankzinnigen-gesticht: 177 mannen en 169 vrouwen. Totaal 346. Verpleegden in de Bedelaars-gestichten: mannen 21, vrouwen 14. Totaal 35. Personen uit deze gemeente vertrokken naar de Over- zeesche bezittingen 4 mannen, 2 vrouwen. Totaal 6. De Bevolkings-registers worden door den algemeenen Wijkmeester met zorg bijgehouden, hetwelk veel moeite veroorzaakt. HOOFDSTUK II. Het getal kiezers van leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal bedraagt 534. Idem van de Provinciale Staten 533. Idem van den Gemeente-raad 743. De kiezerslijsten zijn opgemaakt, afgekondigd en vast gesteld zonder tot eenige bedenking aanleiding te geven. Het verkiezingswerk is ook door geenerhande moeijelijk- heid achtervolgd. Gemeente-Bestuur. De Gemeente-raad bestaat uit 15 leden. Deze zijn de Heeren O. L. Graaf van Limburg Stirum, Jonkhr. H. A. D. Coenen F. C. Colenbrander C. M. Hennv, Mr. J. Thooft, Dr. D. II. Ort, Mr. L. Ed. Lenting, N. T. J. VAN DE Kasteele H. D. Mispelblom beijer W. A. F. H. de Bas, Mr. J. Dam, J. P. Hasselo, Mr. F. G. Nieuweniiuijs Mr. D. Nliman en Jonkhr. Mr. P. N. Quarles van Ufford. De vijf laatsten, die in het vorig jaar moesten aftreden, zijn herkozen. De Heer Mr. F. G. Nieuweniiuijs echter niet dadelijkdewijl de Heer Mr. M. J. van Löben Sels 3 die in 1861 niet was herkozen, was gekozen. Deze be dankte nogtans voor de op hem uitgebragte keuze en bij de daarop volgende verkiezing is de Heer Mr. F. G. Nieu weniiuijs op nieuw benoemd. De Heer Mr. J. Dam, die als raadslid was herkozen, is ook als wethouder herkozen en Jonkhr. H. A. D. Coenen, die als wethouder moest aftredenis als zoodanig op nieuw benoemd. Het Collegie van Dagelijksch Bestuur bestaat uit den Burgemeester O. L. Graaf van Limburg Stirum en de Wethouders Jonkhr. H. A. D. Coenen en Mr. J. Dam. Bij 's Konings besluit van 11 Maart 1863 n°. 67, is in plaats van den Heer Mr. J. W. van Doorninck eervol ontslagenbenoemd de Heer S. A. Schoevers tot Com missaris van politie. Ter vervanging van A. van Eldiic, is D. Croese aangesteld tot algemeen Wijkmeester. A. Brands is benoemd tot stadswerkbaas en T. Bag- CHUS tot agent van policie. P. Bakker en T. J. van Langen zijn benoemd tot veldwachters dezer gemeente, terwijl J. Hagens en H. Leemrijze als zoodanig zijn ontslagen. Ter vervanging van wijlen G. Mast is aangesteld tot scheepscommissaris zijn zoon H. A. Mast. W. Viersendie naar elders vertrok, is eervol ontslagen als hulponderwijzer aan de le openbare school en in zijne plaats is benoemd G. Nuijsink. Aan A. J. Rotman die deze gemeente verlietis een eervol ontslag verleend en in zijne plaats is als hulponder- wijzer aan de 5e openbare school benoemd H. J. Burgers. Plaatselijke Verordeningen. In 1863 is vastgesteld eene wijziging der verordening tot wering van besmettelijke ziekten van de scholen en een tarief van plaatselijke belasting op het gedisteleerd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1863 | | pagina 3