2 Yan het Krankzinnigen-gesticht 167 mannen en 153 vrouwen. Totaal 320. Verpleegden in de bedelaarsgestichten 20 mannen en 13 vrouwen. Totaal 33. Personen uit de gemeente vertrokken naar de Over- zeesche bezittingen 2 mannen en 2 vrouwen. Totaal 4. De nieuwe bevolkingsregisters zijn aangelegd en bij gewerkt, hetgeen veel moeite en tijd heeft gevorderd. De berging van die registers met hetgeen daarbij behoort, maakte de inrigting noodzakelijk van een nieuw locaal voor den algemeenen Wijkmeester, in welks verschaffing men is geslaagd. HOOFDSTUK II. Het getal Kiezers van leden der Tweede Kamer voor de Staten Generaal-bedraagt 542. Idem voor de Provinciale Staten 542. Idem voor den Gemeente-Raad 769. De kiezerslijsten zijn opgemaakt, afgekondigd en vastgesteld, zonder tot eenige bedenking aanleiding te geven. Het verkiezingswerk is ook door geenerhande moeijelijkheid achtervolgd. Gemeénte-Bestuur. De Gemeente-Raad bestaat uit 15 leden en behoeft ten gevolge der uitkomsten van de algemeene volkstel ling van 1859 niet vermeerderd te worden. De leden zijn de Heeren O. L. Graaf van Limburg Stirum, Jonkhr. H. A. D. Coenen, F. C. Colenbrander, C. M. Henny, Mr. J. Thooft, Dr. D. II. Ort, Mr. L. Ed. Lenting, N. T. J. van de Kasteele, H. D. Mispel blom Eeijer, W. A. F. H. de Ras, Mr. J. Dam, J. P. 3 IIasselo, Mr. F. G. Nieuweniiuis, Mr. D. Nijman en Jonkhr. Mr. P. N. Quarles van Ufford. De vijf laatsten zullen dit jaar aftreden. Het Colle- gie van Dagelijkscli Restuur bestaat uit den Rurge- meester O. L. Graaf van Limburg Stirum en de Wet houders Jonkhr. H. A. D. Coenen en Mr. Jr. Dam. De Wethouder Jonkhr. II. A. D. Coenen zal in dit jaar aftreden. In plaats van Gerrit Jan Evers is tot Stads rein- maker benoemd Hermanus van Eeckeren en in plaats van Willem Glaser is tot Commissaris voor het beurt- veer op Rotterdam, varende over den Rijn en IJssel, benoemd Joiian Magnus Sciiultz. Jacobus Johannes Stotijn is aangesteld tot Veld wachter dezer Gemeente en als zoodanig eervol ontsla gen J. VAN ZUTPIIENT. Als hulp-onderwijzeres aan de tweede openbare school is benoemd Mejufvrouw Agnita Elisabeth Haagsma en tot hulp-onderwijzer aan de vijfde openbare school is benoemd Johan Andreas Surink. Plaatselijke YerordeningcH. In 1862 is vastgesteld eene verordening tót het ver deden der Gemeente in wijken en het in stand hou den van de bevolkings-registersvoor zoo ver daarin niet bij Koninklijk besluit van den 3 November 1861 (Staatsblad n°. 95) is voorzien. Voorts eene verorde ning op het afdoen en begraven van paarden en ander vee binnen de Gemeente Zulphen, alsmede eene veror dening tot het heffen van een regt of loon voor het afdoen, vervoeren en begraven, ten verzoeke van par ticulieren van paardenezelshoorn- en ander slagt- vee, binnen de muren der stad gestorven of afgemaakt,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1862 | | pagina 3