58 Rundvieesch, 160 ponden, t. d. m. pr. v. f 0.25 Schapenvleesch, 3020 0.39 Yarkenvleesch41475 0.14 Zee- en riviervisch, „6370.21 Behalve gemelde 7948 mudden aardappelen zijn nog 4300 mud aan de stads IJsselkade afgeleverd, om van hier te water vervoerd te worden tegen den midden- prijs van f 1.63. Wij moeten overigens weder opmerkendat veel producten en koopmanschappen, ofschoon in deze Ge meente aangevoerd, evenwel niet ter markt of aan de Stadswaag komen, maar onmiddelijk bij particulieren, kooplieden of winkeliers of in de schepen worden be zorgd, zoodat het er ver van af is, dat de voormelde opgaaf als een maatstaf zou kunnen worden beschouwd van hetgeen in die artikelen alhier omgaat. Op de 14 veemarkten in 1862 alhier gehouden, werden aange voerd 6414 runderen, 3167 schapen, 7547 varkens en 14 paarden. HOOFDSTUK XVI. inrigtingen in verband staande inet de uitoefening' van liandel en nijverheid. a. Bij voortduring worden de van kracht zijnde be palingen, rakende de maten en gewigtenzonder be zwaar op te leveren, toegepast. b. De middelen van vervoer te water en te lande zijn volkomen voldoende: genoegzaam in alle rigtingen bestaat gelegenheid tot vervoer van personen en goe deren. Nogthans verlangt men zeer naar het tijdstip dat de staatsspoorwegen, welke deze gemeente zullen doorsnijden, bereden worden. 59 Wanneer de spoorwegdienst alhier zal in werking zijn, zuilen zeker vele lang gekoesterde wenschen ver vuld en herhaaldelijk besproken ontwerpen, waaronder de weg door de buurtschappen Wichmond en Vierak- ker naar Hengelo, uitgevoerd worden. Het telegraphisch verkeer wordt te Zutphen langza merhand van meer beteekenis, zoodat dan ook het vooruitzigt bestaat, dat in den loop van den zomer de dubbele dagdienst alhier zal worden ingevoerd, in welk geval het aantal ambtenaren met een zal worden vermeerderd. De broodzetting blijft afgeschaft en de beraadslagin gen over eene verordening op het bakken en den ver koop van brood rusten. Zutphenden 20 April 1863. Burgemeester en Weihouder en van Zutphen, O. L. van Limburg Stirum. Ter ordonnantie van dezelve, D. J. E. VAN Löben Sels. ih"><5H£sQ' Gedrukt bij vim So me ren te Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1862 | | pagina 31