26 wijseen voor de drie levende taleneen voor de natuurkunde en een voor de schrijfkunst. Het schoollocaal van de tweede openbare school is in het vorige jaar afgewerkt en voldoet in alle opzig- ten. In de schoollocalen der zesde openbare school zijn eenige gordijnen aangebragt om de hinderlijke klank, die veel te sterk was, te verminderen, hetwelk aan het beoogde doel heeft beantwoord. De scholen bevinden zich in de vroegere localen, welke, met uit zondering van dat in de Hoven, doelmatig mogen worden geacht. Yoor zoo ver de localen eigendom der Gemeente zijn, worden zij met gaz verlicht. Het locaal van de school in de Hoven is slecht en afgekeurd, maar eigendom van den onderwijzer; van Gemeentewege zal een nieuw locaal aldaar dienen gesticht te worden. Aan de eerste openbare school zijn aangesteld twee hoofdonderwijzers en drie hulponderwijzers. Yoor de tweede openbare school is benoemd een hoofdonderwij zeres en twee hulponderwijzeressen, aan elk der ove rige scholen is een hoofdonderwijzer en het vereischte getal hulponderwijzers aangesteld. De hoofdonderwijzer op de met f 600.gesubsi dieerde school, is verpligt zich door ten minste één bekwamen hulponderwijzer, door de plaatselijke school commissie goed te keuren, te doen bijstaan. De overige hoofdonderwijzers op de bijzondere scho len staan in dit opzigt onder geenerhande verpligting, doch zij doen het zich toch aan de vereischte hulp niet ontbreken, zoodat in deze Gemeente onderschei don hoofd- en hulponderwijzers werkzaam zijn, die geene bezoldiging van de Gemeente genieten. Op de zesde openbare school bevonden zich gemid deld 475 leerlingen, die gratis onderwijs ontvingen en 27 wel 43 meer dan in 1861. De avondschool werd door 101 kinderen bezocht, hetgeen insgelijks eene ver meerdering van 9 bij het vorig jaar oplevert. Voor het onderwijs, aldaar gegeven wordende, wordt insge lijks niets betaald. De vijfde openbare school werd in 1862 bezocht door een gemiddeld getal van 400 kinderen, hetgeen eene vermeerdering oplevert van 10 leerlingen. De avondschool bleef nagenoeg op dezelfde hoogte. De vierde openbare school werd bezocht door een getal van 166 leerlingen, alzoo 14 meer dan in 1861. De derde openbare school werd bezocht door een getal van 178 leerlingen, en wel 6 meer dan het jaar te voren. De tweede openbare school werd in het overige jaar bezocht door 62 leerlingen, 3 meer dan het jaar te voren. De eerste openbare school telde in het vorige jaar 152 leerlingen, 107 jongens en 45 meisjes, 6 minder dan in 1861. De gesubsidieerde school voor gewoon lager onder wijs werd in 1862 bezocht door een gemiddeld getal leerlingen, 79 jongens en 83 meisjes. De gesubsidieerde school voor jongens voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs telde een gemiddeld getal van 67 leerlingen4 minder dan het jaar te voren. De bijzondere school voor R. C. kinderen, werd bezocht door een gemiddeld getal van 180 discipelen, 5 minder dan het jaar te voren. Op de bijzondere school van mejufvrouw J. G. Dom peling bevonden zich gemiddeld 23 meisjes, nagenoeg hetzelfde getal als het jaar te voren. De bijzondere school voor meisjes van mejufvrouw J. W. II. van Dick werd door een gemiddeld getal

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1862 | | pagina 15