20 gebruiken tot dat de nieuwe Stadsbrug zal zijn gebouwd mits dit niet te lang wordt uitgesteld. Tot de gehcele uitgifte der terreinen aan de IJssel- kade was het noodig om het terrein aan te plempen en een gedeelte kade aan te leggen aan de Oude Haven. Een en ander vorderde eene uitgaaf van f 609.79. Aan de Stadskraan zijn eenige herstellingen gedaan moeten worden en zal deze geheel vernieuwd moeten worden als zijnde tot opheffing van zware lasten niet meer veilig te gebruiken. Bij de begrooting voor het loopende jaar is daarin dan ook voorzien geworden. Het veer is uit hoofde van ijsgang 27'/2 dag in werking geweest, dat eene uitgaafvorderde van f 302.24. Om het veer in werking te doen blijven, zijn er her haaldelijk bijbruggen moeten gelegd worden. Tengevolge van den aanleg van den Nieuwen Hout wal, is de Nieuwe Haven aanmerkelijk vergroot ge worden en doorgaande tot op 0 Zutphensch peil uit gediept. De plans van de verbetering der binnengracht zijn opgemaakt en ingediend, zoodat te dien opzigte een besluit kan genomen worden. De sluis aan den Hoendernesterdijk vorderde eene vernieuwing van de puntstukken en deuren, waarin in het vorige jaar is voorzien en hetwelk bij openbare aanbesteding is aangenomen voor f 1600. De toestand van de duikers of sluizen der binnen gracht en vooral die bij het Hagepoortje is zeer onvol doende en doet eene verbetering wel gewenscht achten. De wegen worden in goeden staat gehouden. De weg over den nieuwen houtwal is over zijne geheele lengte 757 ellen, bepuind. De van de Gemeente-wer ken afkomende puin werd zoo veel mogelijk bijeen- gebragt en verzameld om de voorgenomene verbetering 21 der wegen in de Hoven minder kostbaar te doen worden. Tot voorkoming van verdere afscharing van den oever van de Nieuwe Wandeling aan de Berk el, werd er over eene lengte van 110 el eene bekribbing gelegd, welke bij aanbesteding de som van f 430.— kostte. Aan den linker IJsseloever boven de noodbrug zijn 200 ellen baard- en beslagwerk gemaakt, bij aanbeste ding kostte dit f 1145. Het aangeboden plan tot verbetering der oevers van stadsgronden aan den IJssel, tevens bevattende de ri vierverbetering voor deze stad. werd voor als nog ter zijde gelegd, omdat men eerst wil afwachten, welke maatregelen er van wege den Waterstaat in het algemeen belang der rivierverbetering genomen zullen worden. Aangezien het een groot voordeel kan opleveren, om bij de uitvoering en herstelling van de kribwerkenover goed rijswaarden hout de beschikking te hebben en het ook bij het niet bezigen daartoe bij verkoop voordeel zal opleveren, is tot het aanleggen van een rijswaard op een gedeelte der weide de Sprabanen besloten. Op de wandelingen werd het plantsoen goed onderhouden. De middelen tot waterkeering zijn in goeden staat en worden door de Gemeente in orde gehouden. Zij verstrekken niet tot bezwaar van bijzondere personen of ingelanden. De Haven buiten de Vischpoort is druk bezocht. Veel werk was in het vorige jaar alhier te doen, hetwelk dan ook aanleiding gaf, dat veel vreemde ar beiders in 1862 tijdelijk alhier gevestigd waren. Het werk is vooral ook toegenomen, nadat op het einde van het vorig jaar tot de verandering der vestingwerken werd overgegaan. Dit zal nog wel eenigcn tijd aan houden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1862 | | pagina 12