6 Onder de stukken in de aangehaalde deelen zijn vooral belangrijk vele stukken omtrent Lochem, fSchuilenburg) welks Archief in het oorspronkelijke en in kopij voor een groot gedeelte aanwezig is, UI ftVoorst, Vervolde en vooral Zutphen. Onder de laatste rubriek beginnen de Aanteekeningen met het jaar 1325 en loopen tot 1750, terwijl zij ongeveer alle geput zijn uit Charter boeken en verzamelingenwelke hier ter stede niet aanwezig zijn. 2°. Vier folio deelen, namelijk: a. Een klein kwarto boekjegetiteldReformatie der landrechten, gebruyken end gewoonheyten der graaf schap Zutphen; gedrukt te Arnhem bij Jan Janssen 1604; dit is geheel doorschoten met folio bladenwaarop eene menigte regtskundige aanteekeningen en opmerkingen geschreven zijn. b. Een dito boekje, getiteld; Gereformeerde en ge- ampliceerde Stadrechten van Zutphengedrukt bij de we duwe J. van de Spuijck te Zutphen in 1742, waar ach ter volgen een Reglement op den Weezencamer binnen de stad Zutphen en een Orde en Reglement voor disolate en insolvente boedels binnen de stad en Schependom van Zutphen. Deze stukken zijn ook met folio papier door schoten en voor het grootste deel met Aanteekeningen en voorbeelden van regtszaken van de 17e eeuw op geluisterd. c. Een geheel geschreven boek met statuten en or donnantiën van de stad Arnhem, beginnende 1 Januarij 1612, loopende tot 14 Februarij 1728, en d. Een dito boek voor Nijmegen, beginnende 30 December 1582 en gaande tot 1644. Deze beide onder c en d vermelde boeken werden alleen aangekocht, omdat zij met de onder a en b genoemde één koop uitmaakten. 7 Door veelvuldige drukten is het in gereedheid bren gen van het vervolg op den Catalogus van het Archief vertraagd geworden. In 1861 zijn eene menigte rekeningen en stukken van het voormalig geestelijk Rentambt, die alhier wa ren verbleven, maar te Arnhem behoorden, derwaarts opgezonden. De begraafplaatsen zijn in den besten staat en daarop wordt goed toezigt gehouden. Bij voortduring voldoet het bestaande Reglement uit muntend en geeft tot geenerhande klagte aanleiding. Dewijl de gemeentewet het gebiedend vorderde, is te zijner tijd eene nieuwe verordening voorgedragen. Met voldoening werd dan ook vernomen, dat de behande ling der voorgedragen verordeningen telkens was ver traagd. HOOFDSTUK IV. Geldmiddelen. Van af de opening van het dienstjaar 1861 tot en met de Maand Maart j.l., is voor die dienst ont vangen Wegens Buitengewone Ontvangsten, met inbegrip van het batig slot van het dienstjaar 1860, eene som vanf 15345.76 Hieronder zijn gerangschikt: Vroegere diensten. f 1549.64 Verkoop van Gemeente eigendommen. 10226.65 Transportere. f 11776.29 f 15345.76

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1861 | | pagina 5