4 in zijne plaats is als zoodanig benoemd Jan Hendrik te Veldhuis. Nog is een eervol ontslag verleend aan Jurrien Hendrik van Toll veldwachter dezer Gemeente en zijn zoon Gerhard van Toll is in zijn plaats benoemd. In den loop van het voorgaande jaar zijn alhier tot Hulponderwijzers benoemd Pieter Biekmasz en zulks in plaats van Ludolf Anne Frederik Hendrik van Wouw; Wessel Viersen in plaats van Gerrit Jan Adeling, en Johannus Gerardus Anten tot vervulling van eene plaats welke om het toenemen van het getal leerlingen op de Armenschool was ontstaan. Aan Mejufvrouw Catharina Engelina Keidel is als hulponderwijzeres een eervol ontslag verleend en in hare plaats is benoemd Mejufvrouw Metje Brons Boldingii die echter door ongesteldheid is verhinderd om in functie te treden, weshalve zij een eervol ontslag heeft ge vraagd en verkregen en is in hare plaats benoemd Me jufvrouw Agnieta Elisabeth Haagsma. Plaatselijke Verordeningen. De vroeger vermelde Verordening tot wering van besmettelijke ziekten van de scholenis niet afgekon digd. De daartegen gerezen bedenkingen zijn nog niet opgeheven. In 1861 is vastgesteld en afgekondigd eene Verordening van Policie op de Honden, alsmede eene Verordening op de Huizen van Ontucht en de publieke Vrouwen in de Gemeente Zutphcn; voorts is vastgesteld eene verordening tot wijziging van de schoolorde, ook is wel vastgesteld, doch om daartegen gerezen beden kingen niet afgekondigd eene verordening tot wijziging van de verordening op de invordering van een school geld eene verordening op de instandhouding van de bevolkings-registerseene verordening voor koffijhuis- 5 houders, tappers, slijters, kroeghouders en slaapstee houders en eene verordening op het gebruik en rein- houden der bruggen, straten en wegen der stad Zutphen. HOOFDSTUK III. "Verschillende onderwerpen betrekke lijk het beheer der Gemeente. De Stads Archivaris en Bibliothecaris de Heer Dr. W. J. A. Huberts is voor het Archief en de Bibliotheek der Gemeente blijven zorg dragen. In den toestand der bibliotheek is weinig verandering gekomen. Even als ten vorige jare is zij echter vermeerderd door en kele geschenken, voornamelijk bestaande uit Catalogi van Openbare Bibliotheken of Archivende stukken welke als vervolg dienen op de werken der beide Af- deelingen van de Koninklijke Akademie van Weten schappen en verslagen van de Geldersche Maatschappij van Landbouwenz.onder de geschenken komt ook voor het werk van den Heer Nahuijs: Histoire numis- matique du Royaume de Hollande, aan de Bibliotheek vereerd door den Burgemeester van Zutphen. Het Archief is door een paar belangrijke aankoopen vermeerderd, zijnde op de verkooping van boeken en handschriften van wijlen Mr. Gerard van Hasselt, in December 1861 te Arnhem gehouden, aangekocht 1°. Twee folio deelen met geschreven stukkenzoo wel kopijen als oorspronkelijke, betrekkelijk steden, dor pen havezatenenz. in het Graafschap Zutphenalpha- betisch gerangschikt, beginnende met Laren en eindi gende met Zutphen; het gedeelte, de letters A tot K bevattend, is niet aanwezig en daarvan is ook geen spoor te ontdekken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1861 | | pagina 4