2 Bedragende de vermeerdering over de twee jaren 245 zielen. Zoodat de bevolking op 31 December 1861 bedroeg 13973 zielen, waarvan 6689 Mannen en 7284 Vrou wen. Getal personen behoorende tot de Mann. vrouw. Totaal. Land- en Zeemagt447 45 492. Bevolking der Gevangenen. 43 7 50. Voor het Krankzinnigen-gesticht. 171 163 334. Verpleegden in de Bedelaars-ge stichten 19 13 32. Personen uit de Gemeente vertrokken: Naar de Overzeesche Bezittingen 2 Vrouwen. De Algemeene Wijkmeester droeg zorg voor de bij houding der bevolkings-registers. Bij koninklijk besluit van 3 November 1861 (Staatsblad N°. 95) is bepaald dat nieuwe bevolkings-registers zullen worden aangelegd waarbij als grondslag moesten strekken de op het einde van 1859 ingeleverde biljetten. Zoodra die waren te rug ontvangen, is een aanvang gemaakt met het aan leggen der nieuwe bevolkings-registers, hetwelk veel werk verschaft en groote kosten na zich sleept, ter wijl de berging van de bedoelde registers met hetgeen daarbij behoort, nog al ruimte zal vorderen en aanlei ding geeft dat naar een nieuw locaal voor den Alge- meenen Wijkmeester moet worden omgezien. HOOFDSTUK II. Verkiezingen» Gemeente-Besturen. Het getal kiezers van leden der Tweede Kamer voor de Staten-Generaal bedraagt525. Idem van de Provinciale Staten. 525. Idem van den Gemeente-Baad. .771. 3 De Kiezerslijsten zijn opgemaaktafgekondigd en vast gesteld zonder van cenige bedenking gevolgd te worden. Het Verkiezings-werk heeft tot geenerhande moeije- lijkheid aanleiding gegeven. Gemeente-Bestuur. De Gemeente-Raad bestaat uit 15 leden pn behoeft ten gevolge der uitkomsten van de Algemeene Volks telling van 1859 niet vermeerderd te worden. De leden zijn de Heeren: O. L. Graaf van Limburg Stirum, C. M. IIenny, F. C. Colenbrander, Mr. J. Thooft, Jhr. Mr. P. N. Quarles van Ufford, Mr. Jb. Dam, J. P. Hasselo, Mr. D. Nijman, Mr. F. G. Nieuwenhuijs, Dr. D. H. Ort, Mr. L. Ed. Lenting, N. T. J. van de Kasteele, Jhr. H. A. D. Coenen, H. D. Mispelblom Beijer, W. A. F. H. de Bas. De vier eerstgenoemden moesten in 1861 aftreden en zijn herkozen; de laatstgenoemde is gekozen in plaats van Mr. M. J. van Löben Sels, die insgelijks moest aftreden, doch niet werd herkozen. Het Collegie van dagelijksch Bestuur bestaat uit den Burgemeester O. L. Graaf van Limburg Stirum en de Wethouders Jhr. H. A. D. Coenen en Mr. Jb. Dam, de laatstgenoemde in plaats van Mr. M. J. van Löben Sels, die niet als raadslid werd herkozen en alzoo op 1 September 1861 ophield lid van het Bestuur te zijn. Op den 17 Junij 1861 is overleden W. Baron van IIeeckeren, in 1860 benoemd en in functie getreden als Ontvanger der Gemeente Zutphen. In zijne plaats is tot Gemeente-ontvanger benoemd en geïnstalleerd de Heer E. J. van der Linden. In het vorige jaar is aan Johannes Tuijten een eer vol ontslag verleend als veldwachter dezer gemeente en

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1861 | | pagina 3