56 HOOFDSTUK XIII. Verveeniiig-, Jagt en Visscherij. Veenderijen bestaan in deze Gemeente niet. Het wild was als vroeger. De jagers waren nog al voldaan. De Visscherij was gunstig. Het toezigt op de jagt en visscherij was voldoende. Gedurende 1861 werd geen schadelijk gedierte ver toond. In 1851 zijn de volgende aanvragen opgezonden, als: 31 om groote jagtacten, 8 om groote vischacten, 6 om kleine vischacten, alsmede 58 aanvragen om kos- telooze vergunningen om te visschen. HOOFDSTUK XIV. Ambaclüt' es» Fabrick'nijvcrlicidi De in vroegere verslagen vermelde fabrieken en tra fieken bleven in stand, maar ondergingen geene ver andering zij hebben goeden aftrek. De staat der werk- loonen, alsmede het getal arbeiders bleef op den vroe- geren voet. Alhier was slechts eene stoomfabriek aanwezig, en wel de stoom-meelfabriek van den Heer van Elk. Het getal daaraan verbonden arbeiders bestaat uit acht vol wassen personen, welke gemiddeld van f 4.50 tot f 12.per week verdienen. Nieuwe werktuigen of uitvindingen zijn alhier niet in werking gekomen of toegepast. 57 HOOFDSTUK XV. Handel en IKijverheld. De gezamenlijke leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken hier ter stede, zoomede de Secretaris, die geene uitnoodiging tot bijwoning van het Feest van 22 October j.I.het leggen namelijk van den eersten steen door Z. M. voor de Spoorwegbrug, hadden ont vangen, hebben in het laatst van 1861 hun ontslag genomen. De tijd tot de verkiezing van nieuwe leden was echter verstreken, zoodat vooreerst die Kamer niet werkzaam kan zijn en sinds eenigen tijd geene vergade ringen heeft gehouden, hetwelk geenen, althans geen merkbaren invloed op den handel en de nijverheid dezer plaats heeft gehad. De Scheepvaart op den IJssel en de Berkel was druk enmet uitzondering van het begin des jaarstoen het ijs bezwaar opleverde, weinig belemmerd. De handel was op de vroegere hoogte, de in het vorig verslag vermelde aanvoer van sprakelhout bleef aanhouden. In 1860 hebben op den IJssel alhier gelost 970 schepen, inhoudende 48669 ton. geladen 324 16751 Zamen 1294 65420 ton. In 1861 hebben alhier op den IJssel gelost 1008 schepen, inhoudende 47860 ton. geladen 324 17191 Zamen 1332 65051 ton. De handel in hout bleef aanzienlijk en de aanvoer en afzending kon geregeld plaats hebben. Ten gevolge van den aanleg van den spoorweg door deze gemeente, moesten de bestaande houtwal en uitmuntende legplaat sen ontruimd worden. Om te voorkomen dat die zoo

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1861 | | pagina 30