4 slagen en in zijne plaats is tot veldwachter aangesteld Gerrit Schneider. Als Hulponderwijzer op de 6® openbare school is eervol ontslagen Hendrik Krop en in zijne plaats is aangesteld Gerrit Hendrik Wolzak. De Hulponderwijzer aan de 3e openbare school, L. A. F. H. van Wouw is eervol ontslagen met het einde van het vorige jaar. Tot Huisonderwijzer in de Engelsche taalop een tractement van 200.is benoemd de Heer P. Jacobi. In den staat der Gemeente-Ambtenaren en bedien den zijn verder geene veranderingen voorgekomen. Plaatselijke Verordeningen. In het vorig jaar is alhier vastgesteld eene ver ordening voor de Gezondheids-commissie te Zutphen alsmede eene verordening tot wering van besmettelijke ziekten van de scholen; tegen de laatste zijn echter bedenkingen gerezen. HOOFDSTUK III. Verschillende onderwerpen betrekkelijk liet toekeer der Gemeente» De Heer Mr. R. W. Tadama, wiens veelzijdige kennis en buitengewone werkzaamheid algemeen wor den erkend en die zoo veel heeft bijgedragen tot rangschikking en beschrijving van het archief en de bibliotheek der gemeente, en daarvoor als stads biblio thecaris steeds de meeste zorg droegis in het vorig jaar overleden. In zijne plaats is tot stads Bibliothe caris en Archivist benoemd Dr. W. J. A. Huberts 5 die zich ook als zoodanig zeer verdienstelijk maakt. Het archief is nog in den vroegeren staat. Ten ge volge van het overlijden van den Heer Mr. R. W. Tadama is het drukken van de Hoofdstukken II en III van het tijdrekenkundig register der oorkonden achterwege gebleven; dit werk zal echter waarschijnlijk in dit jaar worden ondernomen. De stads bibliotheek is in 1840 weinig vermeer derd; behalve enkele werken van algemeen belang, vooral voor de geschiedenis onzes vaderlandswelke door den vroegeren Bibliothecaris werden aangeschaft, kwamen er nog in een enkel stuk van het Utrecht- sche Charterboek, de verslagen en mededeelingen der Koninklijke Akademie van Wetenschappen (beide af- deelingen) enkele Catalogide verslagen der Gelder- sche Maatschappij van Landbouw, enz. De begraafplaatsen zijn in goeden staat en aan toe- zigt ontbreekt het niet. Bij voortduring voldoet het bestaande Reglement uitnemend en van klagten wordt nimmer iets verno men. Omdat de Gemeente-wet het volstrekt vor derde, is eene nieuwe verordening voorgedragen. Met voldoening is dan ook vernomen dat de goedkeuring daarvan nogmaals is verdaagd. HOOFDSTUK IV. Geldmiddelen. Van af de opening van het dienstjaar 1860 tot en met de maand Maart j.l.is voor die dienst ont vangen Wegens buitengewone ontvangsten, met inbegrip van het batig slot van het dienstjaar 1859 eene

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1860 | | pagina 4