Personen uit deze gemeente ver trokken naar de Overzeesclie be- Mann- Vrouw. Totaal. zittingen 3 3. De algemeene Wijkmeester draagt goede zorg voor de bijliouding der bevolkings-registers. HOOFDSTUK II. W erkiezingeH. emeente-SSeslureu. Het getal kiezers van leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal bedraagt524. Idem van de Provinciale Staten523. Idem van den Gemeente-Raad765. De Kiezerslijsten zijn opgemaakt, afgekondigd en vastgesteld, zonder tot eenige moeijelijkheid aanleiding te geven. Het verkiezings-werk heeft al eveneens tot geener- hande zwarigheid aanleiding gegeven. eineente -ISesttuur. De Gemeente-Raad bestaat uit 15 leden, zijnde de Heeren: O. L. Graaf van Limburg Stirum, Mr. M. J. van Löben Sels, C. M. Henny, F. C. Co lenbrander, Mr. J. Tiiooft Jonkh. Mr. P. N. Quarles van Ufford, Mr. Jb. Dam, J. P. Has- selo, Mr. D. Nijman, Mr. F. G. Nieuwenhuijs, Dr. D. H. Ort, Mr. L. E. Denting, N. T. J. van de Kasteele, Jonkh. H. A. D. Coenen, H. D. Mispelblom Beijer. De vijf eerstgenoemden zullen dit jaar aftreden. In plaats van wijlen Mr. R. W. Tadama is tot Raadslid benoemd Mr. J. Tiiooft. Het Collegie van dagelijksch Bestuur bestaat uit den Burgemeester O. L. Graaf van Limburg Stirum en de Wethouderen Jonkh. II. A. D. Coenen en Mr. M. J. van Löben Sels; de laatstgenoemde is in 1860 herkozen. Bij gelegenheid der beraadslagingen over een adres van bewoners der buurtschap de Brummensche Hoven, strekkendedat die buurtschap bij Zutplien mogt wor den gevoegd, is op den voet van art. 131 der ge meente-wet door de kiezers van den Raad benoemd eene Commissie uit de ingezetenen. Hiertoe zijn ver kozen de Heeren Mr. A. van Bergen D. Albers W. A. F. H. de Bas, W. Abbing, H. J. Mak kink, G. J. Hamer, G. Massink, Mr. F. R. Pen nine, D. L. van Elk, J. Dengerink, Mr. D. Eve- kink, H. de Haas, G. J. Wijers A.G.zn., G. J. Roosegaarde en G. J. Klaassen. Tot stads Geneesheer in plaats van den Heer C. F. Lücke is benoemd de Heer H. W. C. de Jong. De Heer W. Abbing heeft zijn eervol ontslag ge vraagd en gekregen als Ontvanger dezer Gemeente, en in zijne plaats is benoemd de Heer W. Baron van IIeeckeren, adjunct ter stads Secretarie, en in diens plaats is weder benoemd de Heer L. J. van de Velde. De Heer A. B. W. Langenberg heeft eervol ont slag gevraagd en' verkregen als Architect der gemeente en in diens plaats is benoemd de Heer D. J. Itz stads Architect te Zalt-Bommel. In plaats van Johs. Gerritsen is tot stads Aan spreker benoemd Hendrik de Groot, en ter ver vanging van F. J. Swart, stads Aanspreker, J. W. Bos. Tot veldwachter en sergeant van de nachtwacht is aangesteld J. J. Gieben. Hendrik Petiet is ont-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1860 | | pagina 3