18 de Barlheze, hetwelk noodzakelijk moest verbouwd worden, om de passage aldaar te verruimen en het aanzien der straat te verbeteren, doch het is inmid dels verhuurd. Mede is de Gemeente eigenares ge worden van het vertrek boven de binnen Vischpoort en daaraan grenzend woonhuis en tuin. De poort met de daaraan grenzende vroegere portiers-woning is tot verruiming van de passage weggebroken. Het woonhuis, hetwelk bij mogelijke vergrooting van de localen van het Stedelijk Gymnasium noodig zal zijnis voorloopig verhuurd. Eenige gronden zijn weder ter beschikking van de Gemeente gekomenals de localiteitwaar sedert eeuwen de scheepstimmerwerf, welke naar het Hoornwerk is verplaatstbestonden grond door een pakhuis van de erven D. Koelofsen bezet. Door ruiling met W. Glaser, is een stuk grond bij de vroegere Vischmarkt, welke tijdelijk is ver plaats naar het Gedempte Paardenwaterdoor de Gemeente verkregen en aan dezen een stuk Ge meentegrond in ruiling afgestaan, onder verpligting om aan de verlenging der Markstraat een kapitaal gebouw te stichtenwaaraan hij heeft voldaan. Daar naast is een stuk Stadsgrond op den vast- gestelden voet tegen 5.00 de vierkante el ver kocht, waarop een knap huis is getimmerd. Op gelijken voet zijn drie percelen aan de nieuwe IJsselkade afgestaan, waarop even zoovele groote woonhuizen zijn verrezen. Een klein stukje van den tuinbehoorende bij het stadsgebouw op het Oude Want, is aan een aangrenzend eigenaar voor 10.00 de vierkante el verkocht en verder onder verpligting om een nieu wen en hoogen muur tot afscheiding op te trekken. 19 De tuin heeft daardoor in regelmatigheid en vrijheid gewonnen. Aan de nieuwe IJsselkade en verlenging der Markstraat, zijn nog eenige percelen ter bebouwing met woon-, winkel-, of koffijhuizen beschikbaar: het is te hopen en te verwachten dat tot verkrijging daarvan zich spoedig gegadigden zullen voordoen. De populieren aan het einde van den Overmarsch langs den overlaat voor de Emperbrug, zijn in dezen winter in het openbaar verkocht en daarna geveld. Het was gebleken dat die boomen den sterken wind geen tegenstand meer konden bieden en bij hevigen storm ligtelijk ongelukken en belemmering van den weg konden veroorzaken. Het gebouw, waarin de teekenschool was geves tigd, behoorende bij het huis op het Oude Want, is door die inrigting, welke voorloopig boven de Hoofd wacht en in het locaal bij het Stedelijk Gymnasium is overgebragtontruimdvervolgens afgebroken en verbouwd tot schoollocaal voor de 2de Openbare Schoolwaarvoor het echter nog niet te groot wordt gerekend. Het gras op de hooilanden was tamelijk goed, maar ten gevolge van den doorgaans hoogen stand van het IJsselwater en aanhoudende regens, is veel gras niet goed gewonnen. De geldelijke opbrengst is dan ook weder beneden die van gewone jaren ge bleven. Yoor de Marsch en Helbergen is het gewone ge tal runderen opgebrandzoodat er weinig bloot gras te verkoopen viel. In den staat der straten heeft men weinig verbe- tering kunnen brengen, en wel ten gevolge van het gedurig opbreken voor de nieuw te maken gazlei-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1860 | | pagina 11