22 1859 voor deze Gemeente de volgende veranderin gen voorgekomen Yan hier is vertrokken de Med. Chir. et Art. Obstet. Doctor C. F. Lücke en heeft zich in deze Gemeente gevestigd de Med. Doctor Th. Kroon, Jhz. De bezwarendie tegen de verordening op de gezondheids-commissie waren gerezenzijn thans be- zijdigd en eerlang kan tot de benoeming van leden worden overgegaan. In het vorige jaar zijn als zieken in het Oude en Nieuwe Gasthuis opgenomen 188 personenwaarvan herstelden 149 en zijn overleden 30. In het Geneeskundig Gesticht voor krankzinnigen zijn opgenomen 93 personen, terwijl 83 het Gesticht hebben verlaten, als: verbeterd 9, niet verbeterd 5, hersteld 40, overleden 29. HOOFDSTUK VII. Kationale Militie en Schutterij. Nationale Militie. Getal ingeschrevenen 124. Bedrag van het te leveren Contingent 36 personen. Buitengewoon Contingent. .2 ~3T Ingelijfd: Lotelingen. .17 Geadjourneerden. .12 Nummerverwisselaars. 9 38 Schutterij. Sterkte van den lsten ban. 334 Officieren. 7 Onderofficieren. .13 Korporaals. .16 ~37Ö 23 Actief. .213 Reserve. .157 370 HOOFDSTUK VHL Kerkelijke zaken, Alhier bestaan zes Kerkgemeenten. Bij de Gereformeerde Gemeente zijn 5 Leeraren. Evang. Luthersche 1 Leeraar. Doopsgezinde 1 Christelijk Afgescheid. 1 Roomsch-Catliolijke 3 Leeraren. Israëlitische 1 Leeraar. Wijders is alhier aanwezig eene Gemeente onder het Kruisdie een Kerkgebouw bezit tot het houden van Godsdienstige bijeenkomsten. Die Gemeente is echter niet erkend. HOOFDSTUK IX. Onderwijs, Kunsten en "Wetenschappen. In 1859 zijn de noodige verordeningen tot invoe ring der nieuwe wet op het lager onderwijs vastge steld en met 1 September in werking getreden. Het lager onderwijs werd hier steeds goed geacht; volgens het verslag der Plaatselijke Schoolcommissie is dit thans niet minder het gevalmaar het is stel lig voor de Gemeente veel kostbaarder. De vakken vermeld onder litt. mn en o worden in geene der scholen alhier onderwezen. In deze Gemeente bestaan thans zes openbare scho len waarvan eene voor minvermogendenalwaar geen schoolgeld wordt betaald. De eerste openbare school is voor jongens en meis jes doch deze laatsten verlaten de school op haar

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1859 | | pagina 13