4 Het archief bleef in clenzelfden toestand; met de beschrijving der oorkonden, betrekking hebbende op de kerken, kloosters en gestichten binnen deze stad, is een aanvang gemaakt. Die welke tot de grootste onderafdeeling van dit hoofdstuk, te weten het ka pittel der Groote of Sint Walburgs Kerk behooren, zijn geïnventariseerd. De bibliotheek is gedurende het afgeloopen jaar aanzienlijk uitgebreid. Met Heeren Kerkvoogden der Hervormde Gemeente is eene overeenkomst getroffen, waarbij door hen welwillend is toegestaan, dat 114 boekwerken uit de bibliotheek der Kerk naar die der stad zouden worden overgebragthebbende de be perkte ruimte alleen de overbrenging van nog meer dere boeken verboden. Bij de keuze der overge- bragte boeken heeft men zich hoofdzakelijk laten lei den door den wensch, om vakken die reeds eenigen omvang hadden verkregen, verder voltallig te maken en om merkwaardige boeken uit de vergetelheidwaarin zij zich bevonden, te redden. De overgebragte boe ken behooren dus meest tot de geschiedenis of zij zijn door hunne oudheid merkwaardig. De boeken van theologischen aard zijn daarentegen meest bij de Kerk verbleven. Door ruilingen, schenkingen en aankoop is de bi bliotheek almede aanzienlijk vermeerderd. Door de ijverige medewerking van den Heer Mr. L. E. Lenting is de Heer Tadama in staat geweest eene nieuwe catalogus van de bibliotheekwelke door aanzienlijke vermeerdering van boeken noodza kelijk was geworden, op te maken. Die catalogus is voor den druk gereed. De begraafplaatsen zijn in goeden staat: het toe- zigt daarop is allezins voldoende. Het bestaande reglement voldoet bij voortduring bijzonder en geeft nimmer eenige reden tot klagten. Om aan de onverbiddelijke voorschriften der Ge meente-wet te voldoen is eene nieuwe verordening voorgedragen. Wij verheugen ons dan ook, dat de goedkeuring daarvan herhaaldelijk is uitgesteld, zoo als nog onlangs heeft plaats gevonden. HOOFDSTUK IV. SreMmiddeleii. Van af de opening van het dienstjaar 1858 tot en met de maand Maart j.l.is voor die dienst ontvangen Wegens buitengewone ontvangsten, met inbegrip van het batig slot van het dienstjaar 1857, eene som van 47871.96 Hieronder zijn gerangschikt: Vroegere diensten. 7409.39 Opbrengst van geldleeningen. 32000.00 Verkoop van Gemeente-ei gendommen (boomen). 4626.60 Afstand van Grafsteden. 400.00 Restitutiën van voor schotten, als: Transportkosten. Onderhoud van het contingent Nat. Militie. 34.65 Subsidie aan 't Gymnasium. 3401.32 3435.97 Totaal, 47871.96 en wegens gewone ontvangsten. 118094.843 /T65966.S05 De alsnog voor die dienst te doene ont vangsten zullen nagenoeg bedragen. 2523.42 Totaal. 168490.223

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1858 | | pagina 4