Personen uit deze gemeente vertrokken naar de overzeesche bezittingen. Geen. De algemeene Wijkmeester draagt goede zorg voor bijhouding der bevolkings-registers. HOOFDSTUK II. Verkiezingen en Gemeente-Bestuur. Het getal kiezers van leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal bedraagt510. Idem van de Provinciale Staten500. Idem van den Gemeente-Raad743. De Kiezers-lijsten zijn opgemaakt, afgekondigd en vastgesteld, zonder tot eenige moeijelijkheid aanlei ding te geven. Het verkiezings-werk heeft ook geenerhande zwa righeid opgeleverd. Gemeente-Bestuur. De Gemeente-Raad bestaat uit 15 leden, zijnde de Heeren O. L. Graaf van Limburg Stirum, Mr. M. J. van Löben Sels, F. C. Colenbrander, Jonkh. Mr. P. N. Quarles van Ufeord Mr. Jb. DamJ. P. Hasselo, C. M. Henny, Mr. D. Nijman, Mr. R. W. Tadama, Mr. F. G. Nieuwenhuijs, Mr. L. E. Lenting, N. T. J. van de Kasteele, Jonkh. H. A. D. Coenen, H. D. Mispelblom Beijer, en H. J. Thooet. De vijf laatst genoemden zullen in dit jaar aftre den. In het vorige jaar had de heer L. H. DE Bas zijn ontslag genomen en in zijne plaats is benoemd de Heer Mr. D. Nijman. Het Collegie van dagelijks Bestuur bestaat uit den Burgemeester O. L. Graaf van Limburg Stirum en de Wethouders Jonkh. H. A. D. Coenen en Mr. M. J. van Löben Sels: de laatstgenoemde zal het volgende jaar aftreden. 3 In plaats van wijlen D. J. Hofman is tot stads turf- meter benoemd G. H. Iliohan en in diens plaats is benoemd tot stads zaadmeter A. Sikkink. De beurtschipper op Amsterdam G. Mast heeft in het vorige jaar zijn ontslag genomen en met goed vinden van het Gemeente-bestuur van Amsterdam zal zijne plaats voorloopig onvervuld blijven. De afslager van den visch A. B. Visser is in het jaar 1858 ontslagen en in zijne plaats benoemd G. R. Teerink. De scheeps-commissaris G. Mast is in het laatst van 1858 overleden en nog niet vervangen. De ijker van de botervaten de Heer J. Willem- sen is mede in het vorige jaar overleden en in dit jaar vervangen. In den staat der Gemeente-ambtenaren en bedien den zijn verder geene veranderingen voorgekomen. Plaatselijke Verordeningen. Gedurende het vorige jaar in eene nieuwe veror dening voor de Gezondheids-commissie te Zutphen vastgesteld. Daar tegen zijn weder bedenkingen ge rezen zoodat wij er nog geene uitvoering van heb ben kunnen geven, terwijl laatstelijk door den Raad is bepaald, dat de zaak zal blijven rusten, in afwach ting of de voorgedragen wet op de geneeskundige staatsregeling zou worden aangenomen. HOOFDSTUK III. Verschillende onderwerpen betrekkelijk liet bekeer der Gemeente. Door den Heer Mr. R. W. Tadama wordt, als stads Bibliothecaris en Archivist, steeds de meeste zorg voor het gemeente-archief en de bibliotheek ge dragen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1858 | | pagina 3