Eene Verordening op het gebruik van bruggen, straten en wegen der Gemeente Zutphen. Eene verordening op het bouwen, vernieuwen en afbreken van gebouwenmitsgaders op het toezigt op de woningenwelkemet betrekking tot den Gezondheids-toestandnadeelig en ter bewoning on geschikt zijn. Eene Verordening op het benoemen van leden der Plaatselijke School-commissie te Zutphen. HOOFDSTUK III. Verschillende onderwerpen Iseirelihelsjït Heit Helieer der Gemeente. Door den Heer Mr. R. W. Tadama wordt, als Stads-bibliothecaris en Archivist, steeds de meeste zorg voor het Gemeente-archief gedragen. Dit archief is goed geïnventariseerdgeregeld en bruikbaar en heeft in het afgeloopen jaar geene verandering on dergaan. Maar in den toestand der bibliotheek is in den loop van 1857 eene belangrijke verandering gekomen. Overeenkomstig 's Eaads besluit van 4 Mei 1856, werd door ons voor de timmering van onderscheiden kasten, in den afgeloopen zomer, zorg gedragen. Hierdoor is men in staat gesteld geworden om de boekenwelke vroeger op zolder werden bewaard te plaatsen en te gebruiken. Aanzienlijk werd de bibliotheek daarenboven uitgebreid door een geschenk van Z.E. W. A. Baron Schimmelpenninck van der Oije, die aan dezelve twee kisten met boeken schonk, waaronder verscheidene belangrijke werken. Ook met Kerkvoogden der Hervormde Gemeente werdenovereenkomstig de bij genoemd Raads-besluit op den Heer Archivist verstrekte magtiging, onder handelingen aangeknoopt, tot overbrenging van de 5 in de Kerk aanwezige boeken naar de Stedelijke Bibliotheekwelke aanvankelijk de hoop geven tot een' goeden uitslag te zullen geleiden. Tengevolge van het door den Raad bij het vaststellen der Be grooting voor 1858 genomen besluit, om eene kleine som voor ds Bibliotheek beschikbaar te stellen, bestaat er gelegenheid, om incomplete werken te complete ren, enkele noodzakelijke werken aan te koopen en voor het inbinden van andere zorg te dragen. Een nieuwe Catalogus, welke door de hierboven vermelde vermeerdering der boeken noodig wordt, zal in dit jaar worden opgemaakt. De begraafplaatsen zijn goed ingerigt en aan toe zigt ontbreekt het er niet. Het daarvoor alsnog bestaande reglement voldoet bij voortduring uitmuntend, en zou niet gewijzigd zijn, wanneer de Gemeente-wet dat niet gebiedend had voorgeschreven. Wij verheugen er ons dan ook in, dat het opgezonden nieuwe tarief nog niet is goedgekeurd en alzoo nog niet in werking behoeft gebragt te worden. HOOFDSTUK IY. Geldmiddelen. Van af de opening van het dienstjaar 1857 tot en met de maand Maart j.l. is voor die dienst ontvangen: "Wegens buitengewone ontvangsten, met inbegrip van het batig slot van het dienstjaar 1856, eene som van 29882.07 Hieronder zijn gerangschikt: Vroegere diensten. 22660.38 Opbrengst van geldleeningen. Verkoop van Gemeente-ei gendommen (boomen). 1690.71 Transportere. 24351.09 29882.07 O O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1857 | | pagina 3