2 Personen uit deze gemeente vertrokken naar de overzeesche bezittingen. 5. Met zorg worden de bevolldngs-registers door den algemeenen Wijkmeester bijgehouden. HOOFDSTUK II. Het getal kiezers van leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal bedraagt. 496. Idem van de Provinciale Staten. 494. Idem van den Gemeente-Raad. 734. De Kiezers-lijsten zijn opgemaakt, afgekondigd en vastgesteld, zonder tot eenige moeijelijkheden aanlei ding te geven. Het verkiezings-werk heeft ook geenerhande zwa righeid opgeleverd. Het Collegie van dagelijksch Bestuur bestaat uit den Burgemeester O. L. Graaf van Limburg Sti rum en de Wethouders Mr. M. J. van Löben Sels en Jonkh. H. A. D. Coenen. De laatstgenoemde is in het vorige jaar herkozen. In den staat der Gemeente-ambtenaren en bedien den zijn de volgende veranderingen voorgekomen. 3 Tot bode bij de Brandweer is benoemd J. H. Steijsel. In plaats van den Heer W. Hoogvliet, welke tot tweeden Commissaris van Policie te Leiden was aangesteld, is door Z. M. den Koning tot Commis saris van Policie te Zutphen benoemd de Heer Mr. J. W. van Doorninck en tot Veldwachter dezer Gemeente, is, in plaats van B. Kersten, door den Heer Staatsraad, Commissaris des Konings, in deze Provincie benoemd Jan Meilink. Ka het overlijden van den Heer Knockers van Oosterzee heeft de Raad geoordeelddat er twee Geneesheeren der Gemeente dienden te zijnen daartoe benoemd de Heeren J. van der Elst en C. F. Lücke. Plaatselijke Verordeningen. Gedurende het vorige jaar zijn door den Raad vastgesteld en goedgekeurd de volgende Plaatselijke Verordeningenals Eene Verordening voor koffijhuishouderstappers, slijters, kroeghouders en slaapsteedehouders. Eene Verordening op het gebruik der Stads-kaden houtwal en havens, mitsgaders op het liggen, laden en lossen der schepen op de rivier den IJssel. Eene Verordening op het gebruik der Stads-weiden de Marsch en Helbergen, door de ingezetenen der Gemeente Zutphen. Eene Verordening op de Gezondheids-Commissie te Zutphen, welke men echter heeft moeten wijzigen, gelijk is geschied. Eene Verordening op de Markten te Zutphen. Eene Verordening op het reinhouden der straten van de Gemeente Zutphen. Veibiezingen en CSeineente-BIestuur. <Semeen4e-M8es<wnir. De Gemeente-Raad bestaat uit 15 leden, zijnde de Heeren O. L. Graaf van Limburg Stirum Mr. M. J. van Löben Sels, C. M. IIenny, F. C. Colenbrander, Mr. R. W. Tadama, Jonkh. II. A. D. Coenen, N. T. J. van de Kasteele, Mr. H. J. Thooft, H. D. Mispelblom Beijer, Mr. L. E. Lenting, J. P. Hasselo, L. H. de Bas, Mr. F. G. Nieuwenhuijs, Mr. J. Dam en Jonkh. Mr. P. N. Quarles van Ufford. De vijf laatstge noemden zijn in het vorige jaar herkozen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1857 | | pagina 2