24 Nieuwe Gasthuis opgenomen 241 personen, waarvan zijn hersteld 196 en overleden 31 personen. De sterfte was er alzoo weinig sterk. In het Geneeskundig gesticht voor krankzinnigen zijn opgenomen 59 personen, terwijl 47 dat gesticht hebben verlaten, waarvan verbeterd 3, hersteld 27 en overleden 17 personen. De Inrigting voor zieken-verpleging voldoet uit muntend. De gebouwen bevinden zich in een voldoenden staat van onderhoud. Eenige veranderingen van minder belang, die voor orde en regelmaat wenschelijk wa ren, zijn aangebragt. Verder is in het afgeloopen jaar een begin gemaakt met de uitbreiding van het Krank zinnigen-gesticht, hetwelk vooral noodzakelijk was, doordien men bij contract zich had verbonden tot ver pleging van een grooter getal krankzinnigen uit dit gewest, te rekenen van af 1 Januarij 1858. De uitvoering dezer werken werd door het drooge weder zeer begunstigd, zoodat de aangebragte vleu gels aan de mannen- en vrouwen-afdeelingen voor een groot deel reeds zijn afgewerkt, een nieuw Laza- reth geheel voltooid en de noodige veranderingen aan de stallingen zijn aangebragt. De volgende vaste eigendommen zijn door het O. en N. Gasthuis aangekocht geworden, met het doel om die te bezigen tot gezegde uitbreiding van het gesticht. 2 Woningen in de Baggeroord van B. H. Sabel. 1 Werkhuis aldaar van A. Helderman. 2 Woningen en erf in het Gasthuis-steegje, van de erven H. Bremer. 3 Woningen en tuin naast de voorgaande, van A. en J. Hesselink. In het Gasthuis werden de zieken bezocht door een 25 Krankenbezoekerwelke tevens des Zondags met hen godsdienstoefening hield. In het Krankzinnigen-ge- sticht is geregeld des Zondags voormiddags voor de Protestanten en des namiddags voor de Koomsch Catho- lieken, godsdienstoefening gehouden, terwijl des Dings- dags van iedere week, door een der Predikanten gods dienstige toespraak werd gehouden tot die krankzin nigen, welke, als geschikt daarvoor, door den eersten geneesheer van het gesticht werden aangewezen. HOOFDSTUK VII. Nationale Militie. Getal ingeschrevenen in 1857, 124 personen. Bedrag van het door de Gemeente te leveren Con tingent. .36 personen. Buitengewoon Contingent. Getal manschappen ingelijfd: Lotelingen. Geadjourneerden. Nummerverwisselaars. Plaatsvervangers. 36 17 11 7 1 "36" Schutterij Sterkte van den lsten ban. Officieren. Onderofficieren. Korporaals. Tambours. Active. Reserve. 345 8 12 16 381 Rationale Militie en Schutterij.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1857 | | pagina 13