16 Transport, 6607.605 Geldelijke toelagen aan de Schutterij bij feestelijke gelegenheden. 64 Uitsteken van Vlaggen en Klokkenluiden. 12.50 Bijdrage van den grindweg op Laren. 1500. 8184.10° En zal voor de opgenoemde posten al- nog moeten betaald worden. 199.765 Totaal, 8383.87 Dezelve waren begroot op. v 8691.86 HOOEDSTUK V. Voor het onderhoud der gebouwen van de Gemeente wordt de noodige zorg gedragen. In den loop van het vorig jaar hebben die gebou wen geene verandering ondergaan, met*uitzondering dat het vroegere portiershuis aan de Larepoort is verhuurd aan den fabriekant van den Bovenkamp. Van enkele heeft men zeer kortstondig en zonder eenig bezwaar ook een ander dan gewoon gebruik kunnen maken. In den voorzomer heeft namelijk een gezelschap paardrijders voorstellingen in de rijbaan gegeven; bij gelegenheid van de Vergadering der Geldeische Maatschappij van Landbouw is aldaar eene luisterrijke maaltijd gehouden en een druk bezocht concert gegeven, terwijl daarin, zoomede in de lo calen van het Stedelijk Gymnasium tentoonstelling is gehouden van onderscheidene voorwerpen van land bouw, welke er uitmuntend heeft voldaan. De opbrengst der bijzondere eigendommen van de gemeente bleef zeer aanzienlijk en daaruit worden voor een groot gedeelte de uitgaven gedekt. Die eigendommen worden grootendeels door de ingezete- 17 nen, die zich veelal op landbouw en veeteelt toeleg gen, gepacht. Op den vroegeren voet zijn de weidelandenwaar onder ook die welke om het andere jaar mogen ge hooid worden, weder voor zes jaren, met eene be langrijke verhooging der pachtsommen, verpacht en zulks uit hoofde eene verpachting voor één jaar geene goede uitkomst had opgeleverd. Van de hooilanden is het gras verkocht, maarniet in perceelen, hetwelk haast niet doenlijk was, daar de zoogenaamde eerste snede bijna geheel onder wa ter was geweest. Ofschoon dit gewas alzoo veel in waarde had ver loren is toch de opbrengst der hooilanden niet veel gebleven onder de somwaarop die was geraamd. Overeenkomstig het bij het vaststellen der begroo ting voor 185jL bepaalde, om bij vernieuwing de stra ten niet meer van veldkeijen gebruik te makenmaar van Brabandsche steenenis een gedeelte der Beu kenstraat in 1856 met die steenen vernieuwd, waar mede men in het loopende jaar op eene grootere schaal denkt voor te gaan. De wegen en voetpaden in deze gemeente worden goed onderhouden en daarop wordt het noodige toe- zigt uitgeoefend. Het voetpad naar Vierakker langs de Israëlitische begraafplaats over het hooge west is verlegdverbreed verhoogd en bezand. Onderscheidene weidelanden zijn dien ten gevolge van den last daarvan bevrijd. De middelen van waterkeering zijn in vroegeren staat en hebben niets geleden. De middelen om hoog zomerwater af te keeren, zijn echter niet voldoende, en ofschoon het gelukt is om de Marschweide door eene bekisting over eene Kemeente-JSigendommeii en Inrlgtingen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1856 | | pagina 9