2 Personen uit deze gemeente vertrokken naar de over» zeeuwsclie bezittingen. 2. De bevolkings-registers worden door den algemee- nen Wijkmeester met zorg bijgehouden. HOOFDSTUK II. Het getal kiezers van leden der Tweede Kamer van de Staten Generaal bedraagt. 507. Idem van de Provinciale Staten. 508. Idem van den Gemeente-Raad. 751, Dewijl de heer G. J. Roosegaarde, ofschoon op de bevolkingsregisters dezer gemeente voorkomende, met der daad alhier geen werkelijk verblijf hield, hebben wij geoordeeld, dat hij op de kiezerslijsten niet behoorde voor te komen. ZEd. heeft hierover een bezwaarschrift bij den Gemeente-Raad ingediend, waarop echter afwijzend is beschikt, weshalve ZEd. zich te dier zake tot de Arrondissements Regtbank alhier heeft gewendwelke heeft verstaandat de naam van den heer G. J. Roosegaarde ten onregte van de voormelde lijsten was weggelaten, weshalve die naam daarop door ons nader is gebragt. In het vorige jaar heeft de heer Mr. J. G. Luij- 3 ken Glashorst zijn ontslag als lid van den Raad genomen en in zijne plaats is benoemd de heer C. M. Hennij. Het Collegie van Burgemeester en Wethouderen bestaat uit den Burgemeester O. L. Graaf van Lim burg Stirum, en de Wethouders Mr. M. J. van Löbensels en Jonkhr. H. A. D. Coenen; laatstge noemde zal in den loop van dit jaar aftreden. In den staat der Gemeente-ambtenaren en bedien den zijn de volgende veranderingen voorgekomen. De drie Collecteurs van het weggeld zijn met 1 Julij 1856 vervallen, toen de heffing van het weg geld ophield, en tot opzigter van de Israëlitische be graafplaats is, in plaats van wijlen Gompert Mozes Stibbe, benoemd Mozes Meijer Dormits en tot Commissaris van Policie is, in plaats van den Heer Mr. E. G. Colson Aberson, door den Koning benoemd de Heer W. Hoogvliet. naatselijke Verordeningen. Gedurende het vorige jaar zijn door den Raad vastgesteld en goedgekeurd de volgende Plaatselijke Verordeningenals eene, houdende tarief der gelden, voor het gebruik van stads pleinen en straten, waag en vischmarkt verschuldigd eene op de invordering van die gelden eene houdende tarief der Plaatselijke Belasting op het Binnen- en Buitenlandsch Gedistilleerd; eene op de invordering daarvan; eene houdende tarief van kaai-, haven en kraan gelden eene op de invordering daarvan; eene voor koffijhuishouderstappersslijters en kroeghouders. Verkiezingen en Geineente-liestnur. Gemeente-Bestuur. De Gemeente-Raad bestaat uit 15 leden, zijnde de Heeren O. L. Graaf van Limburg Stirum, Mr. M. J. van Löbensels C. M. Hennij, F. C. Colen brander, R. W. Tadama, Jonkhr. H. A. D. Coe- NEN, N. T. J. VAN de Kasteele Mr. II. J. Thooet, H. D. Mispelblom Beijer, Mr. L. E. Lenting, J. P Hasselo, L. H. de Bas, Mr. F. G. Uieu- wenhuijs, Mr. J. Dam, Jonkhr. Mr. P. N.-Quar- les van Ufford. De vijf laatstgenoemden zullen in den loop van dit jaar aftreden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1856 | | pagina 2