40 In liet onderhoud der gebouwen is daar, waar het noodig was, voorzien geworden. De inkomsten van de akkermaalsbosschen waren dooi* den hoogen prijs van het hout eenigzins beter. Met de boschgronden is steeds voortgegaan, zoo in onderhoud als tot verbetering daaraan het noodige aan te wenden en is op onderscheidene plaatsen waar dit noodig washierin voorziendoor het in- poten van stekkenheesters en peppelenzoo zijn in het afgeloopen jaar daarvoor p. m. gebezigd 8900 stekken, 525 heesters en 200 peppelen-poten. Met het in cultuur brengen van heidegronden en het aanleggen daarvan is voortgegaan door deze te bepoten met p. m. 45000 dennen, alsmede door de zelve met de daarvoor geschikte houtgewassen te be planten. De stads bewaarschool voor mingegoeden, alsmede de brei- en naaischool werden druk bezocht en oefe nen eenen heilzamen invloed uit. Het bestaan hebbende contract met J. W. van den Bovenkamp, om spin- en breiwerk aan behoef-, tigen te verstrekkenis niet vernieuwd. De uitkomsten waren niet evenredig aan de opofferingendie de Gemeente zich daarvoor getroostte. Men heeft zich be paald bij het nemen van voorzieningen om breiwerk te doen verschaffen, en is daartoe overeengekomen met de Gebroeders Vrijheid. Deze verandering heeft niet de minste ongelegen heid opgeleverd en door de Gemeente wordt te dier zake alsnu f 750 minder uitgegeven. De Bank van Leening is weder op den bestaanden voet, maar slechts voor één jaar verpacht; in het belang der Gemeente vleijen wij ons, dat op dien voet zal kunnen worden voortgegaan en het Ge- 41 meente-bestuur er niet toe zal behoeven te besluiten, om voor eigen rekening een bank op te rigten. Het zieken- en begrafenisfonds is op den vroegeren voet, zoo mede de Spaarbank. In de Spaarkas bedroeg het getal deelnemers over het afgeloopen jaar 127, door wie gezamenlijk werd ingelegd de som van f 1245.445, minder dan in het jaar 1855; hetwelk volgens liet gevoelen van het be stuur volstrekt niet moet worden toegeschreven aan verminderde belangstelling van den handwerksman in de Spaarkas, maar eerder aan doorgaand gebrek aan werk, dat bij vele ambachten in den zomer van 1856 te Zutplien heeft geheerscht. Aan de inleggers werden afgegeven: 69363 turven a f 5.80 de duizend. 44y2 mud gruis a f 1.50 het mud. 112V2 pond rundvet a f 0.74 het pond, terwijl aan die inleggers in contanten is terugbetaald de som van 721.01. HOOFDSTUK.' XI. Geene rustverstoring heeft in 1856 alhier plaats gevonden. Bijzondere maatregelen van voorzorg zijn niet vei- eischt geworden. Om een overzigt aan te bieden van de werkzaam heden der politie, gedraagt men zich tot de volgende ff» emeenle-ï'olitïe. Openbare Veiligheid.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1856 | | pagina 21