Personen uit deze gemeente vertrokken naar de over- zeesche bezittingen. .1. De bevolkings-registers worden door den algemec- nen wijkmeester met zorg bijgehouden. HOOFDSTUK II. Het getal kiezers van leden der Tweede Kamer van de Staten Generaal bedraagt. 496. Idem van de Provinciale Staten. .488. Idem van den Gemeente-Raad. .732. De Gemeente-Raad bestaat uit 15 leden, zijnde de HeerenO. L. Graaf van Limburg Stirum Mr. M. J. van Löben Sels, Mr. J. G. Luijken Glas- iiorst, F. C. Colenbrander, Mr. R. W. Tadama, Jonkh. H. A. D. Coenen, Mr. II. J. Thooft, Jonkh. Mr. P. N. Quarles van Ufford, J. P. Hasselo, L. H. de Bas, Mr. F. G. Nieuwen- huijs, H. D. Mispelblom Beijer, Mr. L. Ed. Lenting, Mr. J. Dam en N. T. J. van de Kas- teele. De vijf eerstgenoemde Heerendie in 1855 moesten aftreden, zijn herkozen; hebbende zij respectivelijk van de geldig uitgebragte 513 stemmen op zich vereenigd: de Heer O. L. Graaf van Lim burg Stirum. 502 stemmen, de Heer Mr. R. W. Tadama. 364 Mr. M. J. van Löben Sels. 334 Mr. J. G. Luijken Glas- horst311 F. C. Colenbrander. .284 Gedurende het jaar 1855 had de heer N. T. J. van de Kasteele zijn ontslag als Raadslid geno men; in zijne plaats is verkozen de heer Mr. J. Dam; de heer Mr. F. S. Op ten Noort heeft wegens 3 verandering van woonplaats, zijn ontslag genomen, en ter vervanging van denzelven is verkozen de heer N. T. J. van de Kasteele. De heer Mr. J. G. Luijken Glashorst heeft onlangs zijn ontslag ge nomen, en in de volgende maand zal de verkiezing van een Raadslid plaats hebben. Het Collegie van Burgemeester en Wethouderen bestaat uit den Burgemeester O. L. Graaf van Lim burg Stirum en de Wethouders Jonkh. H. A. D. Coenen en Mr. M. J. van Löben Sels; laatstee- noemde, die als raadslid was herkozen, is den 4 September 1855 weder als Wethouder benoemd. De Staat der gemeente-ambtenaren en bedienden was over 1855 als over het daaraan voorafgaande jaar met uitzondering van de volgende: in plaats van wijlen F. T. Swart is tot stadsbode benoemd J. Schutten, en tot veldwachter, tevens dienstdoende als agent van Policie, is ter vervanging van II. L. van Veluwen benoemd Joh. Tuijten. Gedurende het vorige jaar zijn vastgesteld en door den Raad goedgekeurd de volgende verordeningen: als eene, regelende den aard en duur der persoon lijke dienstendoor de ingezetenen der gemeente Zutphen ter handhaving der openbare orde of in het algemeen belang te verleenen. Eene verordening op de brandweer der gemeente Zutphen. Eene ditoregelende de voldoening van het maxi mum der toegestane opcenten voor de gemeente op de grondbelasting. Eene dito, vaststellende de heffing van gemeente- opcenten op het personeel tot het toegestane maximum. Verkiezingen en gemeente-keslimr. emeente-Bestnnr. J O Plaatselijke verordeningen. O O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1855 | | pagina 3