36 gekende regten. 218.99 Gewone en buitengewone contribution on boete. 950.97 Zamen. 1169.9(5 De Spaarkas telde in liet afgeloopen jaar 135 deel nemers, welke gezamenlijk de som van f 1633.953 hebben ingelegd. De kosten van administratie bedroegen, 27.55 Voor onderhoud van gebouwen en ver dere lasten, waarmede de eigendom men zijn bezwaard, is uitgegeven. 84.47"' Aan de deelnemers is in den loop des vorigen jaars in geld teruggegeven. 833.82 Aan de deelnemers is in den loop van het jaar in natura teruggegeven. 645.57s Zamen. 1591.42 De Fabrikant J. W. van den Bovenkamp ont vangt van de stad eene jaarlijksche toelage van 850.onder verpligting om aan al de ingezetenen, die door ons tot hem worden verwezenspin- of breiwerk te verschaffen. Hij geeft op in het afgeloopen jaar aan ten min sten 180 en op zijn hoogst aan 250 personen werk te hebben verschaft. Voor arbeidsloon en aankoop van grondstoffen is uitgegeven.13920.—. Voor welke som ook de verwerkte stoffen zijn ver kocht. Het Genootschap tot ondersteuning van behoeftige kraamvrouwen heeft in het afgeloopen jaar aan 108 vrouwen ondersteuning verleend. Daarvoor is uitgegeven. 936.905 De jaarlijksche collecte, alsmede eene gift 37 van hare Majesteit de Koningin-moeder van 200, heeft opgebragt. f 598.79 De verslagen van de Diaconiën zijn niet ongunstig. Het B. C. armbestuur heeft ons nu kennis gegeven, dat het St. Elisabeth's gesticht, eene inrigting tot verpleging van oude rnenschen, in den loop van het jaar 1855 is tot stand gekomen en dat nu reeds 10 vrouwen en 4 mannen in geheele verpleging daarin zijn opgenomen. Uit de ingekomen verslagen der van ouds be staande Broederschappen is ons niets bijzonders ge bleken. De moeijelijkheiddie in vorige jaren bestond te gen de afhooring der rekeningen van het Gebroeders Bakker's Weeshuis, overeenkomstig de statuten, is op geheven, ten gevolge van de voorzieningen door den stichter in overeenstemming met den gemeente-raad genomen. Het getal der daarin opgenomen kinderen is tot 19 geklommen. In het Burger Weeshuis bleef het getal opgenomen kinderen gering. De geldelijke toestand van dat huis is allergunstigst. Wij vleijen ons dan ook dat de vaststelling van eene nieuwe verordening, ingevolge de wet op het arm bestuur, de gelegenheid zal openstellen, om daarin meer kinderen te kunnen opnemen. In het afgeloopen jaar zijn nog onderscheidene zoogenaamde halve wee zen opgenomen. Provisoren van het Bornhof, waarin zich twee personen bevinden boven de 90 jaren, hebben be- tuigd, dat zij ter zake van de duurte der levensmid delen niet verder kunnen voortgaan met het vernieu wen en verbeteren der proveniers-woningenzoodat

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1855 | | pagina 20