2 HOOFDSTUK II. Het getal kiezers voor leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal bedraagt: 484. Idem van de Provinciale Staten. 473 Idem van den Gemeente-Raad. 724 De Gemeente-Raad bestaat uit 15 Leden, zijnde de Heercn: O. L. Graaf van Limburg Stirüm, Mr. M J. van Löben Sels, Jonkh. II. A. D. Coenen, Mr. H. J. Tiiooft, F. G. Colenbrander, Jonkh. Mr. P. N. Quarles van Ufford', N. T. J. van de Kasteele, J. P. IIasselo, Mr. R. W. Tadama, Mr. J. G. Luijken Glashorst, L. H. de Bas, Mr. F. G. Nieuwenhuijs, H. D. Mispelblom Beijer, Mr. F. S. Opten noort, en Mr. L. Ed. Lenting. Laatstgenoemde werd in plaats van wijlen den heer G. P. G. Baron van iieec- keren, den 8 Februarij 1854 bij herstemming be noemd met 217 van de uitgebragte stemmen, heb bende de Heer H. F. Lulofs 198 stemmen op zich vereenigd. Het Gollegie van Burgemeester en Wethouderen be staat uit den Burgemeester O. L. Graaf van Limburg Stirum en de Wethouders Jonkh. H. A. D. Goenen en Mr. M. J. van Löben Sels, zijnde de laatstgenoemde herkozen den 5 September 1854. De Staat der Gemeente-Ambtenaren en bedienden was als over 1853, met uitzondering der volgende: in plaats van W. F. G. L. Koppe en B- van Meurs zijn tot Veldwachters, tevens dienstdoende als agenten van Policie, aangesteld Jan Harmsen en Jacobus van Zkt- piient, terwijl voor de vervulling voor de eerste maal der betrekking van onderwijzer in de Gymnastie, daar toe is benoemd Louis Jan Hendrik van Giessen. Gedurende het vorige jaar is vastgesteld en door den Raad goedgekeurd ecne nieuwe Redactie van het Reglement van orde voor de vergaderingen van Bur gemeester en Wethouderen der Stad Zutphen en door den Raad vastgesteld en zulks met intrekking van artikel 7 van het den 12 December 1853 vastgesteld Reglement van Orde voor de vergaderingen van den Raad der gemeente Zutphen, een nieuw artikel 7. HOOFDSTUK III. Het Gemeente-Archief bevindt zich in zeer goeden staat onder toezigt van den Heer Mr. R. W. Tadama, als stads Bibliothecaris en Archivist Het Chronologisch-diplomatisch register daarop is thans gedrukt en verzonden. De begraafplaatsen zijn zeer voldoende en doelma tig, zoo mede het daarvoor bestaande Reglement, het welk steeds bij uitnemendheid heeft voldaan. Wanneer de Gemeente-Wet dit niet gebiedend vorderde, zoude er dus niet aan worden gedacht om het te wijzigen; thans echter moet het Reglement in overeenstemming met het nieuw belastingstelsel worden gebragt en geheel om gewerkt. HOOFDSTUK IY Van af de opening van het dienstjaar 1854 tot en met de maand Maart jl. is voor die dienst ont vangen Wegens buitengewone ontvangsten met inbegrip van het batig slot van het dienstjaar 1853, eene som WerUiezing-era en C!e5«ieezite-ES«stsMair. (nemeente-BSestiuran:. Üaïa5»tse3.3j8ie ves-oraSeaanmgen. VearscïiBllesute omleriverpen toetreütltelSjlk Eiet SjeSaeei" jtes? 63 SMEieeïlte. Sïi eldmicMelen,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1854 | | pagina 2