12 neeskundige Commissie. Gelukkiglijk heeft men aan de beraamde voorzieningen geene uitvoering behoeven te geven. De staat van Geneeskunst-oefenaren is als vroeger, met uitzondering, dat sedert ons vorig verslag is vertrokken de Med. Doctor H. J. Berghuis van Woortman en overleden de Med. Doctor H. Waardenburg, alsmede dat de Heer H. D. Ort in het vorig jaar te Leijden is gepromoveerd tot Med. Doctor. De gezondsheids-toestand van het vee was in 1833 zeer gunstig. Er bestaat vooruitzigt dat het zoo belangrijk Godshuis, het Oude en Nieuwe Gasthuis alhier, hetwelk als ziekenhuis niet aan de vereischten van den tijd voldeed, gedurende het tegenwoordig jaar in dit opzigt zal worden verbeterd. Als zieken zijn in dit huis in 1853 opgeno men 39 zieken Hersteld. 20 Overleden. 12 In de geneeskundige Inrigting voor Krankzinnigen, in dit huis bestaande, zijn in 1853 Opgenomen. 56 zieken. Ontslagen. 45 Ingedeeld in niet verbeterd. 5 Verbeterd. 4 Hersteld. 19 Overleden. 16 HOOFDSTUK Vn. Nationale Militie. Getal der tot de loting voor de Nati onale Militie ingeschrevenen, van de ligting van 1853, 121 Personen. Bedrag van het door de Gemeente te leveren gewoon 13 Contingent. 34 Personen. Buitengewoon ~35~ Getal manschappen ingelijfd: Lotelingen. 22 Geadjourneerden. 3 Nummerverwisselaars. 10 Plaatsvervangers. 35 Man. Sterkte van den len Ban der Schutterij Officieren. 8 Onderofficieren. 19 Korporaals 18 Tamboers. Schutters. Active. 177 Beserve. 179 HOOFDSTUK VIII. De Kerkgemeenten, alhier bestaande, zijn vijf in getal. Bij de Gereformeerde Gemeente bestaan 5 Leeraren. Evang. Luthersche >f 1 Doopsgezinde 1 Roomsch-Catholijke n 2 Israëlitische 1 HOOFDSTUK IX. Voor het lager onderwijs bestonden gedurende het jaar 1863 alhier zes openbare scholen, vijf bijzondere scholen der 2e klasse en eene bijzondere School der le klasse voor Roomsch-Catholijken. Op de zes scholen bedroeg het getal leerlingen Nationale Militie en Schutterij. Kerkelijke Zaken. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1853 | | pagina 7