2 Mr. R. W. Tadama Mr. J. G. Luijken Glashorst, L. H. de Bas, Mr. JB. Dam en Mr. F. G. Nieuwenhuijs. b. Het collegie van Burgemeester en Wethouderen bestaat uit den Burgemeester en twee Wethouders zijnde de Heeren Mr. M. J. van Löben Sels en Graaf O. L. van Limburg Stirum. (■emeente-ambtenaren en bedienden. Wanneer voor gemeente-ambtenaren en bedienden moeten worden gehouden allendie een aanstelling van den Raad of van Burgemeester en Wethouderen hebben zoo zijn het de volgende verdeeld kunnen worden in vier categorien t. w. 1°. Die welke uit stads kas bezoldiging genieten. Deze zijn een stads secretaris en drie geemploi- jeerden der stads secretarieeen algemeene wijkmees ter twee boden een ontvangereen architect te vens kazerneermeester een klokkenisteen klokop- winder een hoofdcollecteur van het bruggeldenz. twee collecteurs van het bruggeld drie collecteurs van het weggeldtwee weidegreven twaalf veldwachters, waarvan tien tevens dienstdoende als agenten van po litie een sergeant der nachtwachteen klapperman in de Hoven een torenwachter een keurmeester van het vleesch een opziener der Israëlitische begraaf plaats twee klokkenluiderseen reinmakereen stads geneesheereen stads heelmeester een stads vroed- meester vier stads vroedvrouweneen claviger aan het gymnasiumeen Fransch kostschoolhouder en Fransche kostschoolhouderesseeen onderwijzer in de Engelsche en Hoogduitsche talen een onderwijzer op de armenschool een dansmeester(deze betrekking is over 1851 onvervuld gebleven). 2°. Die welke bezoldiging ontvangen uit kracht van stedelijke reglementen door heffing van recogni tiën of vastgestelde belooningenetc. Deze zijn een kaai- en havenmeestereen markt meester een afslager der vischeen contra schrijver een waagmeestereen ijker der botervaten een om roeper, (deze geniet tevens eene stads whaar ad/"5.60 'sjaars, doch heeft geen gearresteerd tarief); twee biervoerders(deze genieten elk eene stads whaar ad 26.13 en eene gratificatie ad f60.'sjaars); een doodgraverachttien dragers bij begrafenissen drie bedienaars der begrafenissen, (deze hebben ech ter geen tarief; een meter van steenkolen, kalk en grind; drie houttellers; twee houtmeters; drie turf- tellers en metersdrie zaadmeters(deze genieten elk een gratificatie van f7.'sjaars); drie hooi-, stroo en eekwegersachttien bedienaars van het weikarren veertwee scheepscommissarissentwee beurtschip pers op Amsterdam vijf idem op Rotterdam een idem op Utrecht; een idem op Nijmegen; een idem op Doesborgheen idem op Zwolle een idem op Groningen en een idem op Dordrecht. 3°. Die aan welke alleen privilegiën worden toe gekend. Deze zijn Veertien wijkmeesters. En 4°. Die welke hoegenaamd geene bezoldiging of iets dergelijks ontvangen. Deze zijnVijf curatoren van het gymnasium vijt leden der schoolcommissie zes leden der geneeskun dige commissie een archivarius en bibliothecariszes leden van de commissie voor de gewapende dienst zes opperbrandmeesters twaalf brandmeesters acht tien onderbrandmeesters vier en twintig pijpmees- ters zes honderd geaffecteerdeneen directeur voor de zuigpomp een onderdirecteur dertig geaffecteer den een directeur van den aanjager een onder directeur veertig geaffecteerden en zes leden van den schuttersraad. Boven hetgeen voorschreven wordt van stadswege nog vrije woning toegekend aan een architect een bodeeen claviger van het gymnasium drie school onderwijzers twee collecteurs van het bruggeld de kinderbewaarster en vijf portiers. En vrije klee ding aan twaalf veldwachters en één torenwachter terwijl ook van stadswege over 1851gratificatiën zijn verleend aan twaalf gewezen ambtenaren of bedienden of hunne weduwen; een makelaar voor het koorn twaalf veldwachters waarvan tien tevens dienst doende als agenten van policieeen onderwijzer in de Hoven een Israëlitisch onderwijzer een vee arts een luit. kwartiermeester een kapelmeester en vier muzijkanten bij de schutterij een hoofdonder wijzeres op de bewaarschooleen waarnemend plaats- majooren aan den controleur den ontvanger en de gezamenlijke commiesen van 's Rijks belastingen te dezer stede. Over het algemeen kunnen Burgemeester en Wet houderen verklarendat de in dezen opgenoemde ambtenaren en bedienden allen dc vereischte ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1851 | | pagina 2