In dit nummer V7 Van de redactie Familiegraf Bleeker Veel leesplezier toegewenst! Rectificaties nr. 59 In het artikel “Rond het oude stadhuis” is bij de opmaak helaas iets mis gegaan op pagina 11. Er is hier een stukje tekst weggevallen. Wie de juiste versie van het artikel wil lezen kan terecht op de website van het HG, waar het volledige artikel is terug te vinden. De foto bovenaan pagina 19 toont niet de in 1957gebouwde woningen aan de Francois Ballochielaan maar de achterzijde van twee in aanbouw zijnde woningblokken aan de Willem de Zwijgerlaan. Met dank aan Eddie en Rikie Oosthof- Hondorp voor hun opmerkzaamheid. De informatie zal ook worden aangepast in de fotocollectie van het HG. ingebruikname van de raadzaal in 1983 en Bert Wesseldijk haalt herinneringen op aan zijn vriend Sam Wijler, naar aanleiding van het verhaal over de twee Joodse families Wijler in het laatste nummer van Land van Lochem in 2020. Over terugblikken gesproken, hieronder vindt u nog twee rectificaties naar aanleiding van Land van Lochem, nr. 59. In deze nieuwste uitgave van Land van Lochem, al weer het laatste nummer van 2021, heeft de redactie verder gewerkt aan de ontwikkeling van de nieuwe vormgeving en opmaak. Na nog enkele kleine aanpassingen hopen we dat er nu een toekomstbestendig format staat. Ook deze keer is ons tijdschrift gevuld met korte en lange verhalen over het boeiende verleden van Lochem en omgeving. Koos van Zwieten vervolgt zijn relaas over de uitbreidingsplannen van Lochem, waarbij de focus op het zeer recente verleden ligt. Eddy ter Braak deed onderzoek naar een bijzondere stadgenoot, dr. Johan Frans Rive, die in de negentiende eeuw meer dan 50 jaar gemeente-arts was in Lochem. Dit keer zijn er maar liefst twee afleveringen van het Virtueel Museum en natuurlijk ontbreekt ook de rubriek Hartelijke groeten uit Lochem niet, deze keer met adellijke nieuwjaarswensen vanuit Ampsen naar Vorden. En dat is nog niet alles. Willemien Beltman-Haijtink vertelt over de totstandkoming van het “gemeenschapskleed” dat door Lochemse vrouwen werd gemaakt en aangeboden bij de 'ocnsch nder feSTl° sW Ha

Land van Lochem | 2021 | | pagina 7