GenooTsxhap werkt aan 1 actïeV* «t toekotnst Van de bestu gemeente en Fonds 1819, waarmee we de plannen kunnen uitvoeren. Wim Neerlaar heeft, onze dank daarvoor, een diapresentatie gemaakt, die van tijd tot tijd op het grote scherm in de hal van ons gemeentehuis getoond wordt. Hopelijk hebben de Elf Marken en het Historisch Genootschap zo het wachten in de hal veraangenaamd. Er is een tweetal exposities in voorbereiding; rond het verschijnen van dit blad zal een expositie plaatsvinden bij de SNS-bank in de Molenstraat. Er zal aandacht gegeven worden aan de geschiedenis van de bank; voorwerpen uit ons depot zullen tezamen met foto’s worden tentoongesteld. In december en januari zal in de Molenzaal van het Stadshuus de tentoonstelling “Lochem op Linnen” plaatsvinden. De expositie zal een 40- tal schilderijen, tekeningen en etisen uit onze collectie tonen, niet alleen van Lochem, maar ook van de omgeving. Daar omheen zullen er nog andere activiteiten plaatsvinden. Wij zullen u daarover informeren per mail. De actie met sponsorpunten van de Plus-markt in Lochem en Laren loopt succesvol. Op moment van schrijven, begin oktober, stonden de tellers al op een interessant bedrag. Dat geld helpt ons de komende tijd om het werk te ondersteunen en de collectie in stand te houden. Dank aan iedereen die ons hierin gesteund heeft. Tenslotte melden we nog een bijzondere gebeurtenis binnen het bestuur. Op 23 oktober is ons bestuurslid Jerry de Haan moeder geworden van een dochter, Bente Olivia. We feliciteren haar daarmee van harte. Het laatste nummer van 2021 al weer; we hebben een gedenkwaardige periode achter ons. Nu, in het najaar, lijkt het leven weer min of meer te worden zoals we het gewend waren. Er wordt weer in de Veldmaat gewerkt en we bereiden weer lezingen en een geschiedeniscafé voor. Via de mail houden we u van de actuele stand op de hoogte. Op een zonnige middag in augustus hebben we een vrijwilligersbijeenkomst georganiseerd in de kruidentuin. De herstart van het werk kwam ter sprake, maar het werd vooral bijpraten want velen hadden elkaar langere tijd niet gezien. Dank aan Lise voor het verzorgen van de consumpties. Intussen wordt er na lange tijd weer op dinsdagmiddag en donderdagmorgen gewerkt in de Veldmaat. Ook is voorzichtig begonnen met openstelling van de Veldmaat op zaterdagochtend; zo hebben de werkenden ook de mogelijkheid ons team te komen versterken. De komende tijd staan ons een paar flinke uitdagingen te wachten. Zo zullen we de software waarmee we onze grootste schat, de collectie van 15.000 foto’s vastleggen, vervangen. De oude software voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. De beoogde software zal de collectie ook toegankelijk maken voor u. Er zal echter nog heel wat water door de Berkel stromen voordat het zo ver is, want het zal veel werk zijn. De voorbereidingen zijn gestart. Op de Oude Begraafplaats zijn de eerste grote werkzaamheden naar aanleiding van het in het vorig nummer genoemde beleidsplan begonnen. Het plan heeft geleid tot een forse subsidie van de 3 «n^rXtmetisenvoor LOCHÉM- Hex Ge nootschap Barchem heeft op korte donderdag^J

Land van Lochem | 2021 | | pagina 37