’-36 V- 7 ,1 Versierde Molenstraat in Lochem, 1938 Optocht van meisjes langs de loodsen van Reerink, in 1938. Het 40-jarig jubileum van koningin Wilhelmina werd in september 1938 uitvoerig gevierd. Overal vonden zanghuldes en dergelijke plaats en uit elke gemeente werd een aantal kinderen afgevaardigd naar Amsterdam om daar, met hun gemeentelijke vlag, een vlaggenhulde te brengen. Niet elke gemeente had een eigen vlag, zodat de provincie Gelderland voor al haar gemeenten iets regelde: een vlag met in twee banen de Gelderse kleuren geel en blauw en dan in de bovenhoek het wapen van de gemeente. Laren behield die vlag tot 1971 en Lochem maakte een eigen vlag met de kleuren geel en blauw. rukker Doeke Nengerman en zijn vrouw Dina Bouwmeester maakten voor hun dochter Jennie een bijzonder feestjurkje. Ook in Lochem vonden feestelijkheden plaats, waarvan op onze website een aardig filmverslag te vinden is. Drukker Doeke Nengerman van de Lochemse Niet elke gemeente had een eigen vlag, zodat de provincie Gelderland iets regelde Courant en zijn vrouw Dina Bouwmeester maakten voor hun dochter Jennie een bijzonder feestjurkje: hij bedrukte een laken met een Lochemse Courant en zij naaide dat tot bijgaand jurkje, dat onderdeel uitmaakt van de collectie van het Historisch Genootschap. In de zijnaden zitten kleine, rood-wit-blauw vlaggetjes ingenaaid en ook het halskoordje heeft die kleuren. Overigens vertelde Jennie (1926-2018) later dat zij het jurkje had gedragen bij de feesten rond het 700-jarig stadsrecht van Lochem in 1933, maar gezien de gebruikte Courant van vrijdag 19 augustus 1938 en ook gezien de afmetingen van het jurkje zal ze het toch eerder gedragen hebben als 11-jarige in 1938. -i - I aax - - -

Land van Lochem | 2021 | | pagina 36