»33 1 F Hillebrand Bleeker en Bertha ten Cate Johannes Jacob Bleeker sr. zijn eigenlijke beroep was handelaar. Zo was hij commissionair in kruideniers- en koloniale waren geweest en was hij ook in Lochem nog gevolmachtigde en procuratiehouder van een internationaal reclamebureau uit Parijs. Hij woonde in Lochem in een van de huizen van Bella Vista, samen met zijn vrouw Bertha ten Cate en aanvankelijk ook met hun dochter Maria Anna. Tijdens zijn verblijf hier kreeg hij als reserveofficier het commando over het Landweer-district Zutphen, wat tijdens de Eerste Wereldoorlog niet louter een baan op papier geweest moet zijn. Ook was hij secretaris van de plaatselijke Gezondheidscommissie. Hij overleed in 1918 en was de eerste die in het familiegraf werd begraven. (Lam)bertha ten Cate was een dochter uit de bekende textielfamilie ten Cate uit Winterswijk en Enschede. Zij had veel familiebanden in Lochem. In 1882 was haar zuster Catharina getrouwd met de Lochemse wijnkoper Herman Willem Nieuwenhuis. In 1890 streken haar ouders, Herman Willem ten Cate en Anna Maria Kleijn, in Lochem neer, inclusief broers Laurens en Hermann en zus Anna Elisabeth. Opvallend genoeg was dat in hetzelfde jaar dat ook (schoon)moeder Wichers hier kwam wonen. Beide broers trouwden en werkten blijvend in Lochem. Laurens handelde in kunstmest en Hermann in looistoffen. Bertha zelf was al in 1883 getrouwd met Hillebrand Jacob en met hem in Groningen gaan wonen, waar zijn wortels lagen. Toen Bertha en Hillebrand in 1908 naar Lochem verhuisden waren beide ouders van Bertha hier al overleden. Zij hadden hun laatste levensjaren doorgebracht aan de Tuinstraat nr 3. Maar de zus en twee broers, die hier nog wel woonden waren ongetwijfeld mede aanleiding voor die verhuizing. Bertha overleefde haar man ruimschoots en overleed in 1934. Maria Anna (Marianne, ‘Pank’) Bleeker was in 1908 als 23-jarige, met haar ouders Hillebrand B -

Land van Lochem | 2021 | | pagina 33