2 Structuurvisie Kern Lochem 2020. Omgevingswet en omgevingsvisie Vanaf 2022 zal de Omgevingswet in werking treden. De invoering is al verschillende keren uitgesteld. De wet staat voor een goede balans tussen het benutten en beschermen van de fysieke leefomgeving. De Omgevingswet biedt gemeenten de mogelijkheid om met overzichtelijkere regels de leefomgeving meer in samenhang in te richten. Gemeenten worden verplicht een “omgevingsvisie” op te stellen, waarin integraal de gewenste ruimtelijke ontwikkeling wordt aangegeven. De omgevingsvisie is als een paraplu die boven alle beleidsthema’s hangt en voor verbinding en integraliteit zorgt. Binnen de omgevingsvisie krijgen diverse beleidsthema’s een plek, zoals wonen, economische ontwikkeling, landbouw, landschap, het opwekken van duurzame energie, klimaatadaptatie, biodiversiteit, etc. De gemeente werkt nu aan de themagerichte uitwerking op het gebied van wonen. Het is de verwachting dat, nu vrijwel alle inbreidingslocaties zijn benut, gebouwd moet gaan worden buiten de huidige contouren van de stad. Of nu wel de locatie Lochem-Oost van de grond komt, zal de toekomst uitwijzen. Noten 1. De studie werd uitgevoerd door het bureau Stad en Landschap uit Zwolle. Na het uitvoeren van deze studie werd afscheid genomen van dit bureau. Daarna is het bureau MRO uit Amersfoort de vaste planologische en stedenbouwkundige adviseur van de gemeente. 2. Het sportcomplex aan de Koedijk was nog relatief nieuw. In 1969 werd het feestelijk geopend. 3. Het zal niet verbazen dat in de inspraak de reacties op zowel de structuurvisie als het structuurplan uiteenlopen. Bewoners aan de westkant van Lochem pleiten voor woningbouw aan de oostkant, terwijl bewoners aan de oostkant de uitbreiding graag aan de westkant zien. Ook worden er vraagtekens gezet of Lochem daadwerkelijk moet uitbreiden en zoveel nieuwe woningen echt noodzakelijk zijn. Gemeente Lochem: archief Wikipedia De Stentor, diverse artikelen Bronnen RAZ: Archief van de Gemeente Lochem, diverse perioden Lochem SChriEULTVldi* LuiJ*m JÜJfl adüJ LccHrm

Land van Lochem | 2021 | | pagina 29