28 Locatie Lochem-Oost, donkerrood ie fase, lichtrood 2e fase. Inmiddels was de economische crisis van 2007 uitgebroken en de woningmarkt ging op slot. In 2009 werd het masterplan Etalage naar de Toekomst voor het gebied aan de Hanzeweg gelanceerd. Op deze inbreidingslocatie konden 120 tot 150 woningen worden gebouwd. Beide ontwikkelingen zorgden ervoor dat voorlopig werd gewacht met het tot ontwikkeling brengen van de locatie Lochem-Oost. Lochem verbindt prachtig”, die kort daarvoor door de gemeenteraad was vastgesteld. De visie deed ook een appel op inwoners en organisaties om mee te denken en te investeren in hun directe omgeving. Structuurvisie 2012 -2020 In 2012 werd de Ruimtelijke Structuurvisie 2012 - 2020 opgesteld, die meer omvatte dan alleen wonen en werken. Inmiddels is een nieuw bestemmingsplan Buitengebied van kracht geworden en ontwikkeling en behoud van natuur en landschap werden opgenomen in de visie. Wethouder Kottelenberg schreef in de inleiding dat de visie een uitnodiging is aan de Lochemse samenleving om met de gemeente de komende jaren aan de slag te gaan om de sterke kwaliteiten van Lochem naar de toekomst in stand te houden. De visie was ook een poging om te komen tot een Voor alle kernen van de gemeente Lochem zijn de ruimtelijke contouren geschetst tot het jaar 2020. Na de keuze voor het laatste grote uitbreidingsplan Molengronden in Lochem werd geen verdere uitbreidingsrichting gekozen. Inbreiding, dus het bouwen binnen de bestaande kom, bleef een centraal uitgangspunt. De gemeente heeft met de keuze voor het Hanzegebied juist gekozen voor het versterken van de bestaande stad. Ten tijde van het opstellen van de visie was er ook sprake van krappere overheidsfinanciën en de naweeën van een economische crisis met alle negatieve gevolgen voor de woningmarkt van dien. Wel is voor de toekomst heel voorzichtig een zoeklocatie voor woningbouw opgenomen aan de oostkant van de stad Lochem. Lochem-Zuid De locatie Oost scoorde het best op deze criteria, behalve op de nabijheid van scholen en voorzieningen. Ook waren hier de minste belemmeringen te verwachten op het gebied van natuur en milieu. Het gebied lag buiten de Ecologische Hoofdstructuur en het grondwaterbeschermingsgebied. De keuze werd opgenomen in een concept voorontwerp structuurplan ‘Uitbreiding woningbouw Lochem’, dat vervolgens in de inspraak werd gebracht3. In de toelichting werd gesteld dat vaststelling van het structuurplan door de gemeenteraad nog niet betekende dat er daadwerkelijk woningen konden worden gebouwd in Lochem-Oost. De haalbaarheid, zowel ruimtelijk als financieel, moest nog nader aangetoond worden en hiervoor was verder onderzoek nodig. Eerst moesten in een ruimtelijke uitwerking van de “Toekomstvisie 2030: startnotitie de uitgangspunten en kaders van de locatie nader omschreven worden. Later in het proces volgden een stedenbouwkundig plan en bestemmingsplan. De verwachting was dat de locatie voor 2015 ontwikkeld kon worden. De gemeente heeft met de keuze voor het Hanzegebied juist gekozen voor het versterken van de bestaande stad. LOCHEM 's - 7J

Land van Lochem | 2021 | | pagina 28