<27 1 ju Topografische kaart Lochem 1989. Structuurschets ontwikkeling Molengronden 1991. de vraag weer aan de orde hoe verder. Uit woningmarktonderzoek bleek dat er nog steeds behoefte was aan meer woningen in Lochem, vooral voor starters en ouderen. Ook bleef de gemiddelde woningbezetting dalen met als gevolg vraag naar meer woningen. In 2005 vond er een gemeentelijke herindeling plaats en werden de oude gemeentes Lochem en Gorssel een karakteristieke cirkelvormige opbouw. Het verplaatsen van de ijsbaan en sportvelden had nog wel wat voeten in aarde, maar uiteindelijk vonden deze een plek langs de nieuwe westelijke rondweg. In de jaren 90 werden de deelgebieden III en IV van Molengronden gerealiseerd, na 2000 kwamen de andere deelgebieden aan de beurt. Structuurvisie wonen en werken 2007 - 2015 Met het voltooien van de Molengronden in de eerste tien jaar van deze eeuw kwam bereikbaarheid met het openbaar vervoer nabijheid scholen en sportvoorzieningen nabijheid van het centrum de wijze waarop de locatie aansluit bij de bestaande stedelijke structuur belemmeringen vanuit natuur, landschap en milieu samengevoegd. Voor de nieuwe gemeente Lochem is een “Structuurvisie wonen en werken 2007 - 2015” gemaakt om het beleid van de twee gemeentes te harmoniseren en mogelijke locaties aan te wijzen voor woningbouw. De stelregel was inbreiding boven uitbreiding. Alleen met inbreiding zou men er niet komen. Voor alle kernen was het noodzakelijk uitbreidingslocaties buiten de contour van de bestaande bebouwde kom te realiseren. Voor de kern Lochem vond men 20 inbreidingslocaties, waar 740 woningen konden worden gebouwd. Maar tot het jaar 2015 was het noodzakelijk 220 extra woningen te realiseren op een uitbreidingslocatie. Opnieuw lag de keuze voor in welke richting in Lochem moest uitbreiden. Na het vaststellen van de “Structuurvisie wonen en werken 2007 - 2015” in september 2007 door de gemeenteraad werd snel werk gemaakt van de zoektocht naar nieuwe plekken om te bouwen in de kern Lochem. Uitgegaan werd van een dichtheid van ongeveer 20 woningen per hectare. De dichtheid moest lager zijn dichtbij natuurgebieden en de Ecologische Hoofdstructuur. De locatie Oost lag in het Berkeldal, aan de overkant van de wijk Stiggoor. De locatie Zuid lag ten zuiden van de wijk Tusseler en de Gageldijk in het Veen. De locatie West is gesitueerd aan de westkant van de rondweg, wel op enige afstand vanwege de geluidszone van de weg. De locaties werden vergeleken op basis van vijf criteria: WW'-- ré? ,4;‘. station 7 /Tolhui: //0.7/ - f3.3 Fa Loei

Land van Lochem | 2021 | | pagina 27