i 1 Het was een voorrecht om met zoveel vrouwen Op 30 april 1983 werd Lochem vereerd met een tot stand was gekomen. Door de inzameling van de gebruikte stofjes en het verwerken hiervan is het een echt gemeenschapskleed geworden. Ieder lapje spreekt voor zichzelf, als herinnering aan die jurk of nog een schort van je grootmoeder. Elk blokje is op zijn manier gemaakt. Je herkent in deze grote quilt de bewoners van de gemeente Lochem. In veler ogen is gebruikte kleding waardeloos materiaal en men bedenkt vaak niet wat je er allemaal mee kan doen. Wij zijn er met ons allen vormend, educatief en ook recreatief mee bezig geweest. laatste steek is door mevrouw Geertsema verricht, de echtgenote van de toenmalige Commissaris van de Koningin in Gelderland. Het was een Koninginnedag voor mij en mijn naasten om nooit te vergeten! Op de grote foto op de vorige bladzijde legt Mevrouw Geertsema de laatste steek aan de quilt, op 2 mei 1983 (foto G.H. Braakhekke, Regionaal Archief Zutphen, Fotocollectie Wegener, SZU002004021). In 1982 zijn we met ons drieën begonnen met de voorbereiding voor het ontwerp op ware grootte: 6 meter bij 2,90 meter ingekleurd. Elke woensdagmorgen (marktdag!) was er tussen kerk en stadhuis een inzameling van lapjes van gedragen kleding van de bewoners van de gemeente Lochem, in reepjes van 4 cm breed geknipt, gewassen en gestreken en op kleur gebundeld en geen rekbare stof, het liefst katoen of linnen. Er werden knip-, teken- en naailessen gegeven aan 68 dames die er aan meewerkten om de techniek onder de knie te krijgen. Alle vrouwenverenigingen in en rondom Lochem hebben eraan deelgenomen. Mevrouw Beltman-Haijtink geeft uitleg over het te maken wandkleed. Het gezelschap staat voor het voorontwerp op ware grootte, in september 1982 (foto G.H. Braakhekke, Regionaal Archief Zutphen, Fotocollectie Wegener, SZU002004033). gebouwd. Deze quilt is samengesteld met vele variatiemogelijkheden. Zo zie je een blok, dat aan er samen aan te mogen werken. De eerste en de de ene zijde donker van kleur is en de andere helft licht van kleur. Denk hierbij aan het vuur, een lichte zonzijde en een donkere schaduwzijde, zo is het in het leven ook. In deze quilt werd 736 meter stof van 4 cm breed verwerkt, in 16 gelen, 18 groenen, 11 bruinen en 10 blauwtinten. De schaar heeft 8280 keer geknipt koninklijk bezoek. Bij het bezoek van koningin in de reepjes en het aantal werk uren bedroeg Beatrix aan de raadzaal mocht ik als ontwerpster 18.271 van deze quilt vertellen over de inhoud en de De buitenrand, aangebracht voor de sterkte, werd voorstelling van dit wandtapijt. Ze was bijzonder van gekochte stof gemaakt. Bewust zijn de kernen geïnteresseerd en belangstellend hoe dit allemaal Barchem-Laren-Lochem met buitengebieden van nieuwe stof gemaakt, omdat het van belang is om, welke beslissing er ook genomen wordt, geen Het was voor mij een bijzondere en een verschil te maken. Gelijke rechten gelijke kansen. dankbare belevenis om dit te mogen doen. .p-'

Land van Lochem | 2021 | | pagina 15