inhoudsopgave Rond het oude stadhuis 8 Uitbreidingsplannen voor Lochem 17 De Hoeflingweg, straatnaam met een luchtje 22 Baron Nageli's running footman 24 Hartelijke groeten (26) 31 Virtueel museum 33 De plattegrond die Jacob van Deventer in het begin van de jaren 60 van de zestiende eeuw maakte staat bekend als de oudste vrij betrouwbare weergave van Lochem. Als stad bestond Lochem toen bijna 350 jaar. De oorsprong van de nederzetting gaat nog veel verder terug in de tijd. Anno 2021 is de woningmarkt in Nederland nog steeds krap. Ook in Lochem moet in de komende tien jaar nog een flink aantal woningen worden gebouwd. Daaraan gaat ruim een eeuw werken aan verschillende grote en kleine stadsuitbreidingen vooraf. Op het bedrijventerrein aan de Larenseweg is de Hoeflingweg te vinden. De weg heeft zijn naam te danken aan de vroegere lijm- en kunstmestfabriek van Eugen Hoefling, die hier van 1885 tot 1902 gevestigd was. De pasteltekening is sinds 2013 in het bezit van de Tate Gallery in Londen. Op het schilderij staat Christiaan van Molhoop afgebeeld, destijds als bediende werkzaam voor Anne Willem Carel, baron Van Nagell. Deze ansichtkaart werd op 28 juli 1903 vanuit Lochem verstuurd naar Leiden en was bestemd voor een zekere mejuffrouw Gerritje N.N. Zij verbleef op dat moment in een voor die periode wel heel bijzondere gelegenheid, een "Hotel Vegetaris Restaurant". Hoeveel Lochemers zouden niet ergens op zolder of onderin de boekenkast een fotoalbum of een stapeltje oude foto's hebben liggen? En in hoeveel van die stapeltjes zou niet zo'n kenmerkende afdruk op een kartonnen ondergrond zitten, met in sierlijke letters 'C.J. Horst Jr, Nieuwstad Lochem'? p. 7

Land van Lochem | 2021 | | pagina 7