Van de redactie 116 Colofon Voor u ligt al weer het tweede nummer van Land van Lochem "nieuwe stijl". Naar aanleiding van de eerste editie, begin dit jaar, ontving de redactie veel positieve reacties, maar ook enkele kritische en nuttige opmerkingen en suggesties voor verbeteringen. De vormgever is daar uiteraard mee aan de slag gegaan, hetgeen mag blijken uit deze nieuwste uitgave. Als vanouds bevat Land van Lochem weer bijzondere verhalen uit het verleden van Lochem en omgeving. Prominent op de omslag ziet u het prachtige portret van Christiaan van Molhoop, een man met een buitengewoon levensverhaal, dat ons meeneemt van Suriname en Londen naar uiteindelijk kasteel Ampsen bij Lochem. De geschiedenis van Christiaan van Molhoop sluit mooi aan bij de grote aandacht die er momenteel bestaat voor de rol van Nederland in de vroegere koloniën, het slavernijverleden en de weerslag daarvan in onze huidige samenleving. Zo is er de grote tentoonstelling Slavernij, deze zomer te zien in het Rijksmuseum in Amsterdam. Deze fraaie expositie richt zich op slavernij in de Nederlandse koloniale periode aan de hand van niet alleen vele bijzondere objecten, schilderijen en archiefstukken maar ook via persoonlijke en waargebeurde verhalen. Een bezoek maar dan waard! Verder is in Land van Lochem deze keer veel aandacht voor de ruimtelijke ontwikkeling van de stad in het verleden. Dat gebeurt in twee artikelen: het eerste onderzoekt aan de hand van historische stadsplattegronden, oude archiefstukken, archeologisch onderzoek én bouwsporen de veranderingen die de omgeving van het oude stadhuis vanaf het einde van de zestiende eeuw heeft gekend. Koos van Zwieten gaat minder ver terug in de tijd en geeft een overzicht van de verschillende uitbreidingsplannen voor Lochem in de vorige eeuw. In een bijdrage van Eddy ter Braak leest u dat aan de naam van één van Lochems jongste straten, een luchtje kleeft. Uiteraard zijn er ook weer afleveringen van de vaste rubrieken, zoals het Virtueel Museum, dat deze keer het verhaal vertelt van de fotografenfamilie Horst. In Groeten uit Lochem tonen we u een ansichtkaartje dat in 1903 vanuit Lochem werd gestuurd naar een merkwaardig adres in Leiden. Veel leesplezier toegewenst! Land van Lochem verschijnt 3x per jaar en is een uitgave van het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem. Opgericht 4 maart 2002 Tekstredactie Karin de Boer-Wagenvoort CeesJan Frank Samenstelling, vormgeving en beeldredactie Eddo Siebelink Bart Verdult Advertentie-acquisitie Paul Roodbol Verspreiding Land van Lochem wordt verspreid onder de leden van het Historisch Genootschap en zijn relaties. Losse nummers zijn te koop in Lochem bij Lovink, Primera en supermarkt Plus Cornelis. In Laren bij Plusmarkt Beuzel. Redactieadres Runmolenlaan 23 7241 VE Lochem redactie@hglochem.nl Kopij Bijdragen voor het Land van Lochem kunnen worden toegezonden aan de redactie op bovenvermeld adres. Overname van artikelen - geheel of gedeeltelijk - alleen na schriftelijke toestemming van de redactie en/of de auteurs, en met bronvermelding. ISSN 1570-2529

Land van Lochem | 2021 | | pagina 6