Van de bestuurstafel Bert Brand, voorzitter Corona houdt ons nog steeds in zijn greep. Veel is niet mogelijk, maar toch gebeurt er van al les achter de schermen! De inzet van de vrijwilligers is indrukwekkend. Langs deze weg wil het bestuur hen dan ook bedanken en aanmoedigen om in deze lastige tijden met veel creativiteit toch bezig te blijven. Het Dagelijks Bestuur (voorzitter, secretaris, penningmeester) ziet elkaar maandelijks in een "afstandelijke" bijeenkomst. Via de mail lichten wij de overige bestuursleden in. Het complete bestuur ziet elkaar eenmaal per kwartaal, als de situatie dat toelaat. In september hebben we u per mail al ingelicht hoe het bestuur denkt verder te gaan tot de volgende Algemene Ledenvergadering die naar we hopen in 2021 wel kan plaatsvinden. Er zijn van uw kant geen bezwaren ontvangen naar aanleiding van deze mail, waaruit het bestuur ge concludeerd heeft dat we op deze voet kunnen doorgaan. Op deze plek willen we u ook meedelen dat ons bestuurslid de heer Henny Jansen om persoon lijke redenen het dagelijks bestuur van het HG heeft verlaten. Het bestuur dankt hem via deze weg voor al zijn inzet in de afgelopen jaren. Het werk in de Veldmaat verloopt anders dan anders, maar loopt zo goed en kwaad als moge lijk door. We hebben zelfs enkele nieuwe vrijwilligers kunnen verwelkomen. Ook wordt er nu op kleine schaal thuis gewerkt, wat mogelijk is door uitbreidingen van onze IT. Bezoek is alleen mogelijk op afspraak. Er zijn diverse nieuwe activiteiten in gang gezet; sommige zijn al zichtbaar. Het virtueel muse um op onze website groeit bijna dagelijks. In september bracht B&W een bezoek aan de Oude Begraafplaats en dat heeft ertoe geleid dat we nu plannen maken hoe en op welke wijze deze unieke plek voor de toekomst behouden zal blijven. Er gebeurt nog meer, maar het is nog wat te vroeg om daar nu al mededelingen over te doen. Helaas moest ook in het najaar weer, na zorgvuldige afweging, worden afgezien van lezingen. Ook de viering van het 25 jaar bestaan van de kruidentuin kon niet plaatsvinden. Toch proberen we wat alternatieven te bieden: naast dat we van tijd tot tijd een beroep doen op uw kennis, zullen we u de komende tijd regelmatig deelgenoot maken van filmpjes die zich in de collectie van het Historisch Genootschap bevinden. Een dikke pluim aan onze medewerkers die toch steeds weer kans zien het HG in de publiciteit te houden. Per e-mail maken we u daarop attent. Onze berichtgeving gaat dan nu ook uitslui tend via mail. Informatie via inlegvellen zoals dat voorheen gedaan werd is vanwege corona niet mogelijk; ook de kosten daarvan zijn een reden om daarmee te stoppen. De e-mail heeft bewezen dat dit een uitstekend medium is om snel met u te kunnen communiceren. Ruim 90% van onze leden heeft intussen hun mailadres aan ons kenbaar gemaakt. Heeft u het nog niet gedaan? Even een mail aan secretaris@hglochem.nl en het komt allemaal in orde. We wensen u allen een gezond najaar en spreken de hoop uit dat we elkaar komend jaar weer in levenden lijve kunnen treffen!

Land van Lochem | 2020 | | pagina 8