Een moedig schip in dienst van de bevrijding gepavoiseerd met scheepsvlaggen. Roeterink was een joviale zeeman aan de wal na zijn pensionering." Roeterink voer daarna op de Johan de Witt (1946), de Johan van Oldenbarnevelt (1946-1947, vervoer van troepen en voor het repatriëren vanuit Nederlands-Indië) en de Rondo (1947). Onderscheidingen - 1947 en 1956 Voor en in de oorlog lijkt kapitein Roeterink vooral op te vallen, door niet echt op te vallen. De twee keer dat hij wel opviel (buiten zijn wil), was toen zijn schepen getorpedeerd werden. Daarmee kwam hij in de landelijke, regionale en plaatselijke kranten. Ondanks deze tegenslagen deed hij trouw zijn morele plicht voor volk en vaderland en bleef hij helpen met het bevoorraden van vooral Groot-Brittannië en de geallieerde invasietroepen. Ook bij de Nederlandse regering is hij voldoende opgevallen in positieve zin. Bij koninklijk besluit no. 7 van 18 september 1947 ontving hij het Kruis van Verdienste. Dit moet zijn uitgereikt medio oktober getuige een bericht in de Nederlandsche Transport courant. In zijn functie als gezagvoerder bij de Nederlandse Koopvaardijvloot bewees hij meer dan twee jaar lang moedig en met beleid het gezag uitgeoefend te hebben op zijn schip, waarbij continu kans was op grote gevaren door vijandelijke oorlogshandelingen. Op 25 februari 1956 ontving hij van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat het "Oorlogs-Herinneringskruis" met nummer 27014 met de gesp voor algemene krijgsverrichtingen "Oorlogsdienst Koopvaardij 1940-1945" en de gespen R voor bijzondere krijgsverrichtingen "Middellandse Zee 1940-1945" en "Oost-Azië - Zuid-Pacific 1942-1945". Van de Amerikaanse regering ontving hij ook onderscheidingen, al is niet bekend wanneer dat is geweest. De onder- g scheidingen waren "Pacific War Zone Medal (Merchant Navy)", "Mediterranean Middle East War Zone Medal (Merchant o Navy)", "Atlantic War Zone Medal (Merchant Navy)" en "Combat Bar (Merchant Navy)". 25 De „Tarakan behouden thuis j De Waarheid 7 september 1945 (https://www.kb.nl) Onderscheidingen en versierselen Kapitein Roeterink (foto uit het familiearchief) Q_ iplStlw# Bronnen Document "Kapitein Johan Bernard Roeterink 2020-05-10 v1.01.docx"

Land van Lochem | 2020 | | pagina 29