Van de bestuurstafel Bert Brand, voorzitter Een bijzondere tijd We worden allemaal getroffen door het Coronavirus. De Veldmaat is gesloten, er wordt zeer beperkt nog gewerkt. Secretaris Paul Roodbol heeft daarvoor een app in het leven geroepen zodat nooit te veel vrijwilligers tegelijk aanwezig zijn. Gelukkig is er email om toch met elkaar in contact te blijven; deze heeft haar waarde in deze tijd meer dan bewezen. Het bestuur heeft "coronaproof" in de tuin van penningmeester George Udcofff vergaderd (zie foto). De stilte in de Veldmaat is gebruikt om onze computers op te schonen en onderhoud te plegen. Ook is er geïnves teerd in hardware waardoor we nog beter kunnen werken en onze schatten veiliger kun nen bewaren. In dit Land van Lochem treft u geen inlegvel aan. De reden is dat we met een groep het inlegvel niet veilig in het blad kunnen doen. Via de mail en/ of de lokale pers houden wij u op de hoogte. Heeft u uw e-mail adres al doorgegeven? Bijeenkomsten De jaarlijkse algemene ledenvergadering moest worden afgelast. Verder uitstellen of in een grotere ruimte, we beraden ons daarover nog. Twee potentiële bestuursleden draaien nu al wel mee in het be stuur. Mocht u de financiële gegevens alvast willen inzien, onze secretaris stuurt u die op verzoek gaarne toe per email. Door de corona waren we gedwongen alle evenementen in het eerste halfjaar af te gelasten. De evene mentencommissie had, naast de excursie van 19 juni die ook niet door kan gaan, een mooi programma voor de tweede helft van 2020. Het programma is er nog en we weten nu niet of er een kans bestaat dat de leden van het HG en de bevolking van Lochem kunnen genieten van de presentaties die gepland staan voor oktober en november. In oktober zou mevr. Petra Wolthuis ons informeren over de staking van mei 1943 bij Stork in Hengelo en in november zou dhr. Jacques C. Duivenvoorde het waarom en hoe van de IJssellinie komen uitleggen. We zullen u per email en via de lokale weekbladen op de hoogte houden over het wel of niet door gaan van de bijeenkomsten. Publiciteit Corona weerhoudt ons er niet van toch regelmatig in de publiciteit te komen. De quiz van 10 vragen op Facebook leverde leuke reacties op en onlangs heeft de prijsuitreiking plaatsgevonden. Ook op de weke lijkse vraag over schilderijen zijn aardige reacties binnengekomen. Onze vrijwilligers weten veel, maar veel ook niet. Daarom roepen we uw hulp regelmatig in. Dat doen we per email en Facebook; maar in de rubriek "Wie, wat, waar" op onze website staan nog veel meer vragen waar we antwoorden voor zoeken. Heeft u recent onze website bekeken? Daar is veel en hard aan gewerkt en er is veel nieuws te vinden. Ook een begin van het virtueel museum is er nu. Tenslotte We wensen u veel leesplezier toe in dit nummer en een mooie zomer. Naar we hopen kunnen we elkaar na de zomer weer treffen. Tot spoedig ziens!

Land van Lochem | 2020 | | pagina 8