mklim vrijdag u Land va" Lochern Van de redactie Het vorige nummer van Land van Lochem stond geheel in het teken van 75 jaar bevrijding, met bijzondere verhalen uit de bezettingstijd en persoonlijke herinneringen aan de dagen rond de bevrijding van Lochem. Bij het verschijnen van het tijdschrift waren nog vele activi teiten en evenementen rond de herdenking, gepland in april en mei, in voorbereiding. Ook het Historisch Genootschap zou op verschillende manieren aandacht besteden aan 75 jaar bevrijding in Lochem en omstreken. Vanwege de Covid-19 crisis is het bij het themanummer van Land van Lochem gebleven. Een uitgave die overigens veel positieve reacties heeft opge leverd en het ook in de winkels bijzonder goed heeft gedaan! In dit nieuwe Land van Lochem vindt u nóg een verhaal met een link naar de Tweede Wereld oorlog. Eddy ter Braak vertelt over Emile van der Borch van Verwolde, een bijzondere telg uit deze bekende familie, dichter, bibliofiel én verzetsman. Verder is er een bijdrage over het toerisme in vroeger dagen, in het gebied van de huidige gemeente Lochem. Overal rond Lochem en Gorssel vinden we daar nog interessante restan ten van, in de vorm van oude herbergen en hotels, uitspanningen, zwembaden, campings, zomerhuizen en nog veel meer. De tekst is afkomstig uit de toelichting bij de cultuurhistori sche waardenkaart, die de gemeente Lochem enkele jaren geleden heeft laten opstellen. André Reincke besteedt uitgebreid aandacht aan één de oudste huizen in de binnenstad van Lochem, een pand dat uiteenlopende functies, bewoners en gebruikers heeft gehad en gedeeltelijk nog van voor de stadsbrand in 1615 dateert. Jan Klein Bleumink toont een fraaie historische foto van de Smeestraat-Bierstraat en ten slotte heeft Wout Klein alle reacties verzameld, die binnenkwamen op zijn oproep, wie meer weet te vertellen over het 'Kriegs-Lazarett'-bord in de collectie van het HG. Een afbeelding daarvan werd, met de oproep, in het vorige Land van Lochem en in andere media getoond. Met hulp van velen is de geschiedenis van het object ontrafeld. De redactie wenst u veel leesplezier. DOORGEVEN De Geefwet geldt voor Algemeen Nut Beogende Instellingen (ANBI's). Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem is zo'n ANBI en is officieel aangemerkt als culturele instelling. Deze status biedt fiscale voordelen indien het Genootschap wordt bedacht met een nalatenschap of schenking. Over een nalatenschap of legaat is HG geen erfbelasting verschuldigd. Schenkingen kan HG belastingvrij ontvangen. Schenken kan langs twee wegen. Een periodieke schenking - een vast jaarlijks bedrag voor een periode van minimaal vijf jaar - is, met een verhoging, volledig aftrekbaar voor de inkomstenbelasting, zonder drempel. Zo'n schenking moet wel worden vastgelegd; dat kan via een onderhandse overeenkomst met HG. Natuurlijk is ook een eenmalige schenking, groot of klein, van harte welkom. Ook deze gift is jo aftrekbaar voor de inkomstenbelasting, waarbij een drempel geldt. Hebt u vragen of wilt u over het bovenstaande van gedachten wisselen? Neemt u dan contact op met de penningmeester van HG, de heer G.J. Udcoff, bereikbaar via penningmeester@ hglochem.nl of 0573-257804. Informatie vindt u ook op de website - www.hglochem.nl 3 nu 3

Land van Lochem | 2020 | | pagina 7