Kent u de vernieuwde website van het Historisch Genootschap al? Berkeloord door de Duitsers ontruimd. "Zaterdagmorgen voor Pasen (31 maart 1945) was er grote activiteit. Auto's en wagens reden af en aan en al spoedig ging het praatje: de Duitsers trekken Lochem uit! Rode Kruis-auto's haalden de zieken op en degenen die nog lopen konden kwamen uit Berkeloord gestrompeld" en "Het was een aangrijpend schouwspel. Allen moes ten naar het station, vanwaar een Rode Kruistrein naar Duitsland zou vertrekken, die overigens niet verder kwam dan Goor". De staf van een Kriegs-Lazarett als dit bestond ge woonlijk uit twee chirurgen, een internist, een tand arts en een apotheker. De op het bord genoemde dokter Wilhelm Rieder (1893 -1984) bekleedde zowel voor als na de oorlog vele belangrijke posten in de Duitse medische wereld. De puzzelstukjes voor dit artikel werden aangedra gen door Eddy ter Braak, Hanneke Carmiggelt, Esther Duits, Erick Haarman, Chris Harkink, Johan Kelhout, Barry Swarthoff Het bord bevindt zich momenteel in bruikleen in het Liberation Museum Lochem van Barry Swarthoff Wilt u ook helpen bij het oplossen van nog meer raad sels? Ga dan eens naar onze website. Naar de pagina 'Wie? Wat? Waar? Waarom?' Al geruime tijd wordt gewerkt aan het vernieuwen en uitbreiden van de website van het Historisch Genootschap. Nu al is er veel te zien en te lezen. Direct op de startpagina kunt u navigeren naar boeiende pagina's met verhalen over spraakmakende mensen uit de geschiedenis van onze regio, bijzondere gebeurtenissen en mooie plekken in en om Lochem. Verder vindt u er informatie over allerlei voorwerpen uit de collectie van het HG. Op de pagina's 'Artikelen 2002 - 2010' en 'Ar tikelen 2011 - 20l8> zijn ook nog eens alle artikelen, die vanaf 2002 zijn verschenen in Land van Lochem via afzonderlijke PDF's te bekijken en te downloaden. En uiteraard geeft de website alle informatie over de werkgroepen, de evenementen en ander nieuws van het HG. Nieuwsgierig? Kom kijken op www.hglochem.nl In de collectie van het Historisch Genootschap bevindt zich dit schilderij van de hand van H.A. van der Heijden. Het stelt de vroegere stadsboerderij in de Walderstraat voor. 25 Dr. Med. Wilhelm Rieder

Land van Lochem | 2020 | | pagina 29