Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem zoekt naar nieuwe leden! de voorzijde een schuin schild (wolfeind) gekregen. Eind negentiende eeuw is het voorhuis met een verdie ping verhoogd en rond 1905 is de huidige winkelpui aangebracht. Bij al deze verbouwingen bleven delen van het zeventiende-eeuwse huis intact, zoals in ieder geval de kapconstructie op het achterhuis en delen van het muurwerk. Ook de in het steegje zichtbare rechter zijgevel is van hoge ouderdom. Op grond van de afmetingen van de grote bakstenen die hier zijn toegepast en enkele andere bouwkundige details zou het wel eens kunnen zijn, dat deze gevel veel ouder is dan 1639 en dateert uit de late zestiende eeuw. De zijgevel (en misschien wel het hele huis) heeft dus waarschijnlijk de stadsbrand van 1615 overleefd en was daarmee onderdeel van de oude woning, die oorspronkelijk door de katholieke geestelijken van Lochem werd bewoond als "De Wheeme" bekend stond. Geïnteresseerd in de geschiedenis van Lochem en omgeving? En vindt u het belangrijk dat de verhalen en beelden van vroeger worden vastgelegd, verzameld en doorgegeven aan een breed publiek? Steun dan het werk van het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem of bezoek eens het documentatiecentrum van het HG, in de Veldmaat, Runmolenlaan 23 in Lochem. Dat kan iedere dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur of donderdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur. Hier vindt u een uitgebreide bibliotheek over de geschiedenis van de stad Lochem en de omliggende dorpen en buurtschappen, talloze historische foto's, tekeningen en nog veel meer, voor onderzoek, school of om zomaar eens wat rond te neuzen. De medewerk ers van het HG helpen u graag verder. Kijk op de website van het HG wanneer dat in verband met de Corona-maatregelen weer kan. Het Genootschap geeft een mooi tijdschrift uit en heeft verder verschillende interessante werkgroepen en ieder jaar een aantrekkelijk programma met boeiende lezingen en excursies. Meer daarover vindt u op de website www.hglochem.nl. Lid worden van het Historisch Genootschap, gratis toegang tot de lezingen en genieten van het tijdschrift Land van LochemDat kan al voor 28,00 euro per jaar! Meldt u aan via secretaris@ hglochem.nl, via telefoonnummer 0653251407 of via het lidmaatschapsformulier op https:// www.hglochem.nl/nl/form/lidmaatschap. Bronnen: Foto paragraaf 7: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed 1963 Land van Lochem, maart 2007, maart 2008 en maart 2014 AJ.Maris, De Geestelijke en Kerkelijke Stichtingen in Lochem R.A.Z. Zutphen: Oud Rechterlijk Archief. Bevolkingsregister en Burgerlijke Stand Albert Roos, Reminiscences, my years in Holland 1914-1940 CeesJan Frank, "Zeventiende-eeuwse bakstenen huizen in Lochem", in; Land van Lochem. Tijdschrift van het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem, Jaargang 8, no.1, maart 2009, p.11-19

Land van Lochem | 2020 | | pagina 27