gevestigd in de oude Villa Nova aan de Graaf Ottoweg. Door het grote succes werd in 1938 omgezien naar een nieuwe vestiging, maar door tussenkomst van de oorlog is het niet meer van een nieuwe accommodatie gekomen. Woodbrookers In 1924 opende de Woodbrookersgemeenschap haar nieuwe verenigingscentrum in Barchem. De voornamelijk protestantse organisatie was al in 1908 opgericht en streefde naar het stimuleren van ontmoetingen tussen ge lovigen van alle kerkgenootschappen en belijdenissen. In het ontmoetingscentrum organiseerde men zomer cursussen, congressen en weekendbijeenkomsten die voor menigeen als korte vakanties en dus als een vorm van intellectuele recreatie golden. Bij het hoofdgebouw werden in de jaren 20 vier slaaphuisjes gerealiseerd, waarin de cursisten konden overnachten. Enkele docenten en cursisten raakten verknocht aan de fraaie omge ving en lieten er kleine zomerhuizen bouwen. Het hoofdgebouw van de Woodbrookers en de oude slaaphuisjes zijn behouden gebleven. Uitspanningen, cafés en speeltuinen In de loop van de twintigste eeuw werden overal in de stad Lochem, in de dorpen en het bosrijke buitengebied nieuwe uitspanningen geopend, waar vakantiegasten, fietsers en dagjesmensen konden verpozen. Bekende gelegenheden waren de Zessprong en Tramzicht in Joppe (beide met een speeltuin), de Uitrusting in Eefde (ook met een theetuin en speeltuin), De Paaschberg (later Bousema) in Lochem (ook al met een grote speeltuin) Gezelschap op de veranda van het Woodbrookershuis in Barchem, circa 1925 (collectie CeesJan Frank). PU I t;L -:-:USE 't Landeke aan de Graaf Ottoweg, circa 1960 (collectie CeesJan Frank).

Land van Lochem | 2020 | | pagina 15